szerző:
Eduline
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

II. Rákóczi Ferenc Fővárosi Gyakorló Közgazdasági Középiskolában is kiállt a tanári kar egy része a pedagógusok sztrájkjogai mellett. Ma nem tanítanak.

Az iskola szakképző intézmény nem az Emberi Erőforrások Minisztériuma, hanem az Innovációs és Technológiai Minisztérium alá tartozik, mégis úgy döntöttek, hogy kiállnak a sztrájkjogok mellett.

Az ITM alá tartozunk, nem is a közalkalmazotti törvény alá, hanem a munka törvénykönyve alá tartozunk, és a bértábla sem vonatkozik ránk, viszont az alapproblémáink ugyanazok"

- mondta a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezetének (PDSZ) facebookos bejelentkezésében az egyik szervező. A fő problémájuk az alapjog-korlátozás. A PDSZ bejelentkezése alapján 16 tanár nem vette ma fel a munkát - szerintük párbeszédre lenne szükség az oktatásirányítás és a pedagógusok között. A szervezők szerint bérrendezésre egyébként a szakképzésben is szükség lenne, mivel a tanárhiány őket is érinti. 

 "A csoportbontást a tanárhiány miatt nem tudjuk megvalósítani" - tette hozzá az egyik szervező. Remélik, hogy semmi akadály nem lesz a márciusi sztrájknak, ha erre kerül a sor.

Nem ők az elsők

A két nagy szakszervezet szerint a pedagógussztrájk még elégséges szolgáltatásairól szóló rendelet alaptörvény-ellenes, ezért – ha kell – nemzetközi bíróság elé viszik az ügyet. Közben legalább tizenkét iskolában kezdtek akciózni tanárok: úgy tiltakoztak a sztrájkrendeket ellen, hogy egy-egy napra megtagadták a munkát. Így döntött számos tanár például a budapest Szent László Gimnáziumban, a Kölcsey Ferenc Gimnáziumban, az Eötvös József Gimnáziumban, a budaörsi Illyés Gyula Gimnáziumban, Szakgimnáziumban és Technikumban. Hétfőn egy szombathelyi és egy szigetmonostori általános iskolában is így döntöttek.