Újabb feladat vár az általános iskolások egy részére, kezdődnek a szóbeli felvételik

Január 18-ig lehet jelentkezni középiskolába, jövő héten pedig már kezdődnek is a szóbeli meghallgatások.

  • Eduline

A szóbeliket február 22-e és március 11-e között tartják a középiskolák. Persze nem az összes gimnázium és technikum szervez meghallgatásokat, szóbelit egyébként is csak azok az iskolák tarthatnak, ahol az elmúlt években legalább kétszeres volt a túljelentkezés.

Ezeknek a középiskoláknak a többsége az összes jelentkezőt behívja szóbelizni, de a legnépszerűbb iskolákban a szóbelin csak azok vehetnek részt, akik elérnek egy bizonyos ponthatárt (és olyan iskolák is vannak, ahol a legmagasabb pontszámot szerzők mentességet kapnak a szóbeli alól). Néhány intézmény már közzé is tette, kiket várnak a szóbelire:

A szóbeli felvételi követelményei, tematikája iskolánként, sőt tagozatonként eltérő, ezért - ha eddig nem tettétek - már most alaposan nézzétek meg az intézmények oldalán közzétett tájékoztatókat.

A szóbeli eredménye egyébként a teljes felvételin elérhető összpontszám maximum 25 százalékát határozhatja meg.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.