Megvan, meddig lehet jelentkezni a 2022-es központi középiskolai felvételire

December elejéig lehet jelentkezni a központi felvételi vizsgára - a diákok januárban magyarból és matekból írásbeliznek majd.

  • Bezzeg Hanna

A jelentkezés előtt érdemes ellenőrizni, hogy a kiválasztott középiskolák kérik-e a központi felvételi vizsga megírását, vagy csak tanulmányi eredmény alapján rangsorolják a diákokat. Erről a legbiztosabb információt az adott intézmény honlapján találjátok, a pontos részleteket a felvételi tájékoztatóban olvashatjátok, amelyet október 10-ig tesznek közzé az iskolák.

Október 31-ig az általános iskolának tájékoztatnia kell a végzősöket a felvételi menetéről, szabályairól. Két héttel később pedig megjelenik majd azoknak az intézményeknek a listája, ahol központi vizsgát lehet tenni. Az írásbelire december 3-ig jelentkezhettek, közvetlenül abban az iskolában, ahol meg szeretnétek írni a tesztet.

A visga január 22-én lesz, a középiskolák február 7-én értesítik a jelentkezőket az eredményről.

Ha a szóbeli meghallgatások vagy a sorrendmódosítás időpontjára is kíváncsiak vagytok, ide kattintva megtaláljátok a részleteket:

Hozzászólások

Miközben a világ még vitázik, Kína már lépett: ezrével szünteti meg az egyetemi szakokat az AI miatt

Itthon javában zajlik az egyetemi felvételi, és rengetegen törik a fejüket, melyik szak ígér biztos jövőt – a világ nagy része még csak azon gondolkodik, hogyan szabjon utat a mesterséges intelligenciának a felsőoktatásban, és hol kellene gátat vetnie neki, hiszen sokakban él a félelem, hogy az AI a gazdaságtól a kultúráig egyszerűen mindenen átgázol. Kína azonban nem várakozik: négy év alatt 12 000, elavultnak ítélt képzést zárt be, és helyettük 10 200 új, túlnyomórészt AI-hoz és robotikához kötődő szakot indított.