Két szegedi általános iskolában is megjelent a koronavírus

Bár csak egy-egy fertőzött diákról tudni, az érintettek és az osztálytársaik is otthon maradtak.

  • Csik Veronika

Koronavírus-fertőzötteket találtak két szegedi általános iskolában – értesült a Délmagyarország több, egymástól független forrásból is. Az intézmények továbbra sem nyilatkozhatnak, de a lap szerint a gyerekek állapota nem súlyos, mindketten otthon lábadoznak, és az osztálytársai­kat is hazaküldték.

Hozzá teszik, ezzel párhuzamosan az intézményvezetők több helyen levelet küldtek a szülőknek, hogy ha tüneteket vesznek észre, ne engedjék iskolába a gyerekeket.

A két diákkal együtt Csongrád-Csanád megyében már három iskolában biztosan vannak fertőzöttek. A múlt héten betegedett meg egy tizedikes diák a Hódmezővásárhelyi Szakképzési Centrum Corvin Mátyás Technikum és Szakképző Iskolájában. Az intézmény azonnak lépett, értesítették a szülőket, és a Cseresnyés Kollégiumból is hazaküldték az érintett osztályba járó gyerekeket - írja a lap. Abban az osztályban információik szerint mindössze 6-7 diák kapott oltást.

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.