Harminc éves lett az iskola: videóval köszöntötte az első végzős évfolyam az AKG-t

Harminc éves lett az iskolájuk, különleges ajándékot csináltak. Az első végzős osztály videóban köszöntötte fel a sulit.

  • Eduline

Az Alternatív Közgazdasági Gimnázium 30 éves lett idén és az első végzett évfolyam csinált egy videót a volt iskolájuknak ajándékba. Szerintünk nagyon jó lett. A videót itt nézhetitek meg:

Ha már érdekes videó, akkor ezt is érdemes megnéznetek, nemrég furcsa pillanatoknak lehettek szemtanúi azok, akik péntek délután a Munkácsy Mihály Gimnázium szalagavatóján vettek részt.

Egy teljes osztály viselt szájmaszkot a szalagavatóján - szívmelengető a motivációjuk

Furcsa pillanatoknak lehettek szemtanúi azok, akik péntek délután a Munkácsy Mihály Gimnázium szalagavatóján vettek részt.

Tetszett a cikk? Iratkozz fel hírlevelünkre

Ha szeretnéd megkapni legfrissebb cikkeinket az érettségiről, az egyetemi-főiskolai és a középiskolai felvételiről, ha érdekelnek a felsőoktatás, a közoktatás, a nyelvoktatás és a felnőttképzés legfontosabb változásai, iratkozz fel hírleveleinkre.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.