Mindenkit felvettek az egyetemre
Gyakorlatilag mindenkiből egyetemista lett, aki idén felvételizett - írta a keddi Magyar Nemzet. Az ok viszonylag egyszerű: a jelentkezéskor még érvényben volt a tandíjörvény, így csak az mert felvételizni, aki vállalni tudta a költségeket.
Magyarország rosszul áll a nyelvtudással
Van még hova fejlődnie Magyarországnak, az Eurobarometer legutóbbi felmérése szerint ugyanis Magyarország a tagállamok között az utolsók között van az állampolgárok nyelvtudása alapján. A magyarok mindössze 25 százaléka beszél valamilyen idegen nyelvet. A jövőben azonban ez változhat, mert az Európai Unió komoly fejlesztéseket tervez.
Közös műszaki napot szervezett az SZTE és az SKF
A műszaki területen vezető SKF szegedi képviseletével évek óta tartja a szakmai kapcsolatot a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), melynek keretében szeptember 25-én közös műszaki napot rendezett az SZTE Mérnöki Kara és a szegedi vállalkozás.
Tanulmányi diákkonferencia indul
A 2011. első félévi magyar EU-elnökségre való felkészülés jegyében a Külügyminisztérium és az EUvonal ismét megrendezi a TézEUsz tanulmányi diákkonferenciát és versenyt, Göncz Kinga külügyminiszter védnökségével. A TézEUsz 2011 - Tézisek az EU-elnökségi stratégiához verseny során a magyar és a külföldi felsőoktatásban tanuló magyar diákok összeurópai kérdésekben fejthetik ki véleményüket. A legkiválóbb pályázatot beadó diákok külföldi szakmai úton vehetnek részt és pénzjutalomban részesülnek.
Új eredmény az ELTE, MTA és CEU közös kutatásában
A Science tudományos magazin szeptember 26-i számában publikált, az Eötvös Loránd Tudományegyetem, a Magyar Tudományos Akadémia és a CEU (Közép-Európai Egyetem) közös kutatásáról szóló cikk arról tudósít, hogy magyar kutatóknak most egy új kísérletes helyzetben is sikerült bizonyítaniuk a természetes pedagógia elvének helytállóságát, ezzel merőben új megvilágításba helyezve a fejlődéslélektan egyik klasszikus központi jelenségét.
Vállalkozz most! - vállalkozó versenyt szervez a Dreher egyetemistáknak
A Dreher Sörgyárak Zrt. immár harmadik alkalommal keresi a jövő fiatal vállalkozóit. A fiatalok számára komoly lehetőséget biztosító pályázat idei újdonsága, hogy ezúttal minden magyar felsőoktatási intézményből várják az ambiciózus hallgatók jelentkezését. A szerencsés nyertes 3,6 millió forint indulótőkét és hat hónapos szakmai tanácsadást nyer, mely segítségével beindíthatja álmai vállalkozását.
Mandur László: a jövő nagypolitikáját is befolyásolhatják a diákcsere-programok
A jövő nagypolitikáját és a későbbi nemzetközi kapcsolatokat is befolyásolhatják azok a diákcsere-programok, amelyeket az American Field Service Nemzetközi Csereprogram Alapítvány szervez - mondta Mandur László, az Országgyűlés alelnöke a kultúrák közötti párbeszéd napján tartott sajtótájékoztatón.
Indul a Tour de Csirke!
A gonosz "Csekk Men", segédjével "kicsi Bill"-lel a havi keret fogságában tarja a szegény csirkejelmezes hallgatót, de jön "Hitel Heró" és megmenti hősünket...- Ez a rövid története annak a jelenetnek, amellyel a Diákhitel Központ országos promóciós kampánya igyekszik felhívni a diákok figyelmét a Diákhitel előnyeire - közölte a Diákhitel Központ.
Az ösztöndíjprogramokról tart tájékoztató napot a Kodolányi Budapesten
A Kodolányi János Főiskola Nemzetközi Intézete által nyújtott külföldi ösztöndíjprogramokkal (LLP/ERASMUS), szakmai- gyakorlat, tanulmányi út lehetőségekkel ismerkedhetnek meg a hallgatók az intézmény Budapesti Regionális Oktatási Központjában szeptember 27-én és 29-én.
Több száz diákmunkás maradt állás nélkül Amerikában
Több száz, javarészt európai diák maradt fizetés nélkül az Egyesült Államokban, közülük sokan máris fizetésképtelenné váltak, mivel csődbe ment az őket foglalkoztató vállalat. Megoldást a Munkaügyi Hivataltól várhatnak az érintettek, ám egyelőre még nem tudni, hogy mi lesz a diákok sorsa. Magyar érintettségről egyelőre nincs hír.
Magyart választottak a régió egyetemeinek elnökévé
A Dunai Rektori Konferencia (DRC) idén ünnepli megalakításának 25. évfordulóját. A 25 éves DRC éves közgyűlését és az ehhez kapcsolódó konferenciát az Eötvös Loránd Tudományegyetem rendezi szeptember 25-27. között.
Országos informatikai menedzsment verseny felsőoktatási hallgatóknak
Az ITech Challenge Menedzsment Verseny 2008 országos diákversenyen az érdeklődő informatikus és műszakis hallgatók tehetik próbára magukat, menedzsment területen.
Az ÖkoRet szakmai munkáját ismertették a veszprémi konferencián
A Pannon Egyetem Regionális Egyetemi Tudásközpont ÖkoRet szervezeti egysége a Műszaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége (MTESZ) Veszprém Megyei Szervezetével együttműködve szakmai témáinak ismertetésére konferenciát rendezett szeptember 25-én Veszprémben.
Döntőjéhez érkezett a Mátyás királyról szóló mesemondó verseny
Utolsó felvonásához közelít az egyedülálló, országos mesemondó sorozat, melyen Mátyás királyról szóló regéket, mondákat, népmeséket adnak elő 10-18 év közötti diákok. A területi döntőket követően a legjobbak a magyar népmese napján, szeptember 30-án lépnek pódiumra az Országos Széchényi Könyvtárban.
Pályázat a magyar K+F ösztönzésére
A Nemzeti Kutatási és Technológiai Hivatal (NKTH) az Európai Unió 7. kutatás-fejlesztési keretprogramjának pályázatain nyertes közfinanszírozású kutatóintézetek valamint kisvállalkozások részére kiegészítő támogatást nyújtó pályázatot hirdet, Bonus HU Program címen.
A Zöld Fiatalok programsorozata Pécsett
A Zöld Fiatalok (ZöFi) civil szervezet Jönnek a zöldek! címmel program-sorozatot szervezett a Pécsi Tudományegyetemen.
Génpuska és a lusta ember dísznövénye a Corvinuson
Az Európai Bizottság támogatásával az idén már harmadszor megvalósuló Kutatók Éjszakájának egész napos rendezvényen a Budapesti Corvinus Egyetem (BCE) másodszor vesz részt, mely több tudományágat érintve 19 projektet mutat be a természet és a közvetlen környezet megismerésére.
Egy éjszaka a tudományos pálya népszerűsítéséért
Minden eddiginél sokszínűbb programkínálat várja pénteken a tudomány iránt érdeklődőket az idei Kutatók Éjszakáján. Sopronban kutatói utcabál és szerelemzene, Debrecenben Egyetem téri dzsembori, Budapesten Zöldtetők Éjszakája, Csodák Palotája - ez csupán néhány a több száz, országszerte zajló ingyenes előadásból, kiállításból, szórakoztató-tudományos programból, ahol a kísérletező kedvű kicsik és nagyok személyesen találkozhatnak számos kutatóval, és hétköznapi nyelven ismerkedhetnek meg tudományos munkájukkal.
Multimédia az oktatásban - konferencia a ZSKF-en
Tizennegyedik alkalommal rendezik meg a Multimédia az oktatásban című konferenciát a Zsigmond Király Főiskolán (ZSKF) szeptember 25-26-án. A konferencia témája az oktatási tevékenység és a - legszélesebb értelemben vett - multimédia-technológia kapcsolata, így a társadalomtudományi kutatástól a biológiai sajátosságokig, a módszertani kutatásoktól, a technológia új eredményeinek bemutatásáig széles területet fog át.
Újra működőképes Einstein távcsöve
A legendás fizikus elveszettnek hitt távcsöve mégis megkerült, ráadásul tökéletesen működőképes, így a jeruzsálemi Héber Egyetem diákjai és látogatói mától fogva szabadon vizsgálhatják az égboltot Albert Einstein legendás hírű csillagvizsgáló távcsövével.