Ukrán nacionalisták a magyar egyetemi kvóta ellen
"A magyar nemzeti kisebbség tagjainak biztosított felvételi kedvezmények és az ukránokat sújtó diszkriminatív korlátozások" megszüntetésére szólította fel az Ungvári Nemzeti Egyetem (UNE) rektorát a nacionalista Szvoboda Összukrajnai Szövetség kárpátaljai megyei szervezete - adta hírül a DunaTv.
Visszahoznák a politikai életet az egyetemekre, főiskolákra?
Szakmai munkacsoportot hoztak létre a parlamenti pártok ifjúsági szervezetei augusztus 6-án, ahol a felsőoktatási intézményekben való politizálás lehetőségeit kívánják megtárgyalni, álláspontjukkal pedig szeptember végén keresik fel a Magyar Rektori Konferenciát. A csoport felállítását Rétvári Bence, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetségének (IKSZ) elnöke kezdeményezte, aki egy héttel korábban kijelentette: vissza kell hozni a politikai életet a 20 éve politikamentessé tett egyetemekre, főiskolákra.
Pótfelvételi: előnyben a költségtérítéses diákok
Ha egy diáknak nem sikerült bekerülnie valamely felsőoktatási intézménybe, a pótfelvételin még sikerrel pályázhat, igaz, főleg költségtérítéses képzésre - írja a HVG múlt heti számában. Az utólagos felvételeknek köszönhetően a több mint 90 ezer jelentkezőből tavaly szinte mindenki bekerült a felsőoktatásba, és a közel 14 ezer pótfelvételin bejutó diák felülírta a felvételi eredmények alapján kialakult rangsort is.
Újabb diplomabotrány Romániában
Épp mikor a bukaresti székhelyű Spiru Haret Egyetem ügye csendesedni látszott, újabb, ezúttal a romániai felsőoktatás nagyját érintő okirat-hamisítási botrány pattant ki: hamis vizsgaigazolások, hamis érettségi diplomák és pénzért hitelesített oklevelek után nyomoznak a hatóságok. Ecaterina Andronescu oktatásügyi miniszter úgy nyilatkozott: "nem csak az egyetemi, de a középiskolai hálózat is súlyos korrupcióval küzd" - írja a Kitekintő.
Nagy értékű ingatlanjait árulja a Semmelweis Egyetem
Ismét meghirdette pár nagy értékű, használaton kívüli ingatlanját a Semmelweis Egyetem. A pesti, budai és alsóörsi ingatlanok állami tulajdonban vannak, a vagyonkezelő pedig az egyetem. Az eladásból származó bevétel a jogszabály alapján az intézmény új, már megkezdett beruházásainak pénzügyi forrását biztosíthatja - értesült az Inforádió.
Diplomás pályakövetés: ki miért tanul tovább?
A nemrég elindult Diplomás pályakövetés kutatási program első lépéseként arra próbáltak választ kapni a szervezők csaknem nyolcezer hallgató személyes megkérdezésével, hogy milyennek tartják az iskolájukban megszerezhető diploma munkaerőpiaci értékét és milyen fizetésre számítanak a papír kézhezvétele után.
Nőni fog a hátrányos helyzetű diákok száma a Debreceni Egyetemen
A Debreceni Egyetemen várhatóan a jelenlegi másfélszeresére nő a hátrányos szociális helyzetű, illetve a fogyatékkal élő hallgatók száma az új tanévben.
Hétfőig lehet jelentkezni a pótfelvételikre
Augusztus 10-ig, hétfőig lehet még jelentkezni a felsőoktatási intézményekbe pótfelvételi vizsgára - közölte az Educatio Kft. és az Országos Felsőoktatási Információs Központ (OFIK) csütörtökön.
Drasztikus leszoktatás: tanárnő utasítására kellett cigiznie egy diáknak
Alaposan megcigarettáztatta egy diákját egy tanárnő Malajziában, miután cigarettát és öngyújtót talált a gyerek szekrényében: 42 szálat szívatott el vele.
Öt tipp kezdő továbbtanulóknak
Folytatjuk múlt héten elindított sorozatunkat, amelyben komoly és kevésbé komoly tanácsokkal látjuk el azokat akik szeptemberben kezdik meg a főiskolát vagy egyetemet, és még nem igazán tudják, hogy miben is fog ez eltérni a középiskolai élettől. Íme, a térkép az egyetem útvesztőihez, legalábbis ahogy mi látjuk.
Képek: pakolják a tankönyveket az iskolakezdéshez
A Nemzeti Tankönyvkiadó Zrt. kőbányai raktárában szállításra készítik elő a tankönyveket, mielőtt a mintegy 5,1 millió könyvet eljuttatják a 100 kereskedőhöz. Az idén a jól bevált régi tankönyvek mellett 200 új is az iskolákba kerül.
Háromezer laptopot osztanak szét az iskolákban
Több mint száz általános iskolában kezdik el használni szeptembertől azt a háromezer laptopot, amelyeket a Humán Erőforrás Fejlesztési Operatív Program (HEFOP) egyik pályázatán nyertek el az oktatási intézmények.
A legfontosabb tudnivalók a pótfelvételiről
Még egy hétig adhatják be pótfelvételi jelentkezéseiket azok a diákok, akiket szándékuk ellenére nem vettek fel semmilyen felsőoktatási intézménybe, vagy eddig nem jelentkeztek sehova de most meggondolták magukat. A következő cikkünkben azoknak szeretnénk segíteni, akikben már van elhatározás, de nem tudják hová forduljanak ha megválaszolatlan kérdéseik vannak a pótfelvételivel kapcsolatban. Az Educatio nonprofit kft. vezetőjét Visnyei Csabát kerestük meg, hogy válaszokat kapjunk a leggyakrabban felmerülő kérdésekre.
Pontszámítás: még két hétig lehet jogorvoslati kérelmet benyújtani
A ponthatárok megállapítása óta már minden felvételiző tisztában lehet azzal, besorolást nyert-e egy felsőoktatási intézménybe vagy sem. Ha esetleg nem a várakozásoknak megfelelően alakult az eredmény, akkor a jelentkező jogorvoslati lehetőséggel élhet legkésőbb augusztus 17-ig.
Vérfagyasztó gyilkosság egy temesvári kollégiumban
Ötven késszúrással ölték meg, majd feltrancsírozták azt a 65 éves férfit, akinek holttestét a temesvári orvosi egyetem diákkollégiuma előtt parkoló gépkocsija csomagtartójában találtak meg.
Iskolai agresszió: 83 ezer felfüggesztés egy év alatt Angliában
Tanárok és diáktársak elleni támadások miatt 83 ezer alkalommal függesztettek fel tanulókat a brit iskolákban a múlt évben - írja a The Daily Telegraph online kiadása.
Romániai diplomagyár: elértéktelenedhetnek az egyetemi papírok
Miközben a román egyetemisták attól tartanak, hogy bukaresti Spiru Haret egyetem körül kirobbant botrány miatt az Európai Unió nem fogad majd el egyetlen romániai diplomát sem, és ezért azt kérik az oktatási minisztertől, hogy kényszerítse az intézményt a törvények betartására, addig több intézmény rektora bejelentette, nem veszi fel az Spiru Hareten végzett hallgatókat magiszteri képzésébe, amennyiben a miniszter úgy dönt, az ott szerzett papír érvénytelen - írja a Transindex.
Vizsgák utáni csúszópénz: kilenc tanárt ítéltek el
Kilenc zágrábi egyetemi tanárt ítéltek el korrupció miatt, miután kiderült, hogy pénzt fogadtak el diákoktól, hogy átengedjék őket a vizsgákon.
A 10 legnépszerűbb kar az idei felvételin
Bár az idei ponthatárok magasabban alakultak a tavalyiaknál, a legnépszerűbb karokat összegző tízes lista természettudományi és műszaki területen oktató szereplőinél még mindig az átlagos ponthatár alatti követelmény a jellemző. Az átlagot képző mérleg másik oldalán viszont, jellemzően a gazdaságtudományi és bölcsészettudományi szakokon a maximális teljesítményű középszintű érettségi vizsga, illetve középiskolai tanulmány sem volt önmagában elegendő, hiszen 400 pont feletti eredmény szükségeltetett.
Két és félmilliárdos uniós projekt a Kecskeméti Főiskolán
Három nagyobb építkezés kezdődik meg a Kecskeméti Főiskolán a Társadalmi Infrastruktúra Operatív Program keretein belül elnyert két és félmilliárdos uniós támogatásból. A Tanítóképző Karon pedig már le is tették annak az új Oktatás-módszertani Központnak az alapkövét, melynek céljai közt szerepel, hogy a természettudományi oktatásra készítse fel a főiskola óvodapedagógus és tanító szakos hallgatóit. A háromszintes épület 650 négyzetméteren terül majd el.