Amerikai sziget a magyar felsőoktatásban
A magyar középiskolások körében egyre nagyobb népszerűségnek örvendenek a külföldi egyetemek. Ma már szinte természetesnek számít egy vagy két szemesztert külföldön végezni, de szép számmal akadnak olyanok is, akik a teljes képzésüket idegen nyelvű programon szeretnék eltölteni. Ezen a téren egyedülálló a Közép-európai Egyetem Üzleti Kara (CEU Business School). Nincs ugyanis az országban még egy program, amelyik amerikai tanagyag alapján, amerikai akreditációjú képzést nyújtana, mindezt egy olyan légkörben, ahol a tanárok és diákok több, mint ötven nemzetet képviselnek.
Ciki lesz a cigi!
Tiszta fej – tiszta tüdő - ezzel a címmel szervez a gyöngyösi Károly Róbert Főiskola vándorkiállítást a dohányzás leszoktatásáról, az ÁNTSZ és a Pfizer gyógyszercég támogatásával, középiskolákban. A főiskola ezzel is bizonyítja: elsődleges két alapelvük a környezettudatosság, valamint a társadalom iránti felelősségvállalás.
Továbbfejlesztett interaktív táblák
Az új funkció még könnyebbé teszi az interaktív táblák használatát.
Arculatadó
Lakatos Márk neve nem ismeretlen a médiában jártasak számára. Az országos ismertséget a Megasztár hozta meg a fiatal stylistnak, azóta számos helyen felbukkan a neve, legyen szó akár klipforgatásról, avagy balettelőadásról. Vajon mennyire elismert szakma manapság a stylistkodás és vajon rögös-e az út a szakmai elismertségig? Erről kérdeztük Márkot:
IT fejlesztés a BGF Zalaegerszegi Intézetében
Pályázati forrásból és szakképzési hozzájárulásból felszerelt modern, a hallgatók és az oktatók magas színvonalú munkáját egyaránt segítő infokommunikációs technológiai termeket avattak fel a Budapesti Gazdasági Főiskola Pénzügyi és Számviteli Főiskolai Karának Zalaegerszegi Intézetében.
7 milliós összdíjazású fejlesztői verseny indul
Nemzetközi szintű fejlesztői verseny az egyetemi és főiskolai programozó-hallgatók körében Magyarországon idén először.
Gyógyszeripari Innovációs Pólushálózat alakult Magyarországon
Debrecen, Szeged és Pécs összefogása a gyógyszeripar versenyképességének növelésére.
MBA - Probléma vagy megoldás?
Felelős-e az üzleti oktatás és a vezetőképzés a gazdaság meghatározó személyiségeinek döntéseiért, így közvetetten a jelenlegi pénzügyi válságért? A budapesti székhelyű CEU Business School, azaz a Közép-európai Egyetem Üzleti Karának professzorait jó ideje foglalkoztatja már ez a téma.
A közös nevező: informatikai menedzser képzés a CEU Business School-ban (x)
Az IT szektorban dolgozók életében gyakorta felmerülő probléma, hogy a műszaki szakemberek és az üzleti döntéshozók nem beszélik egymás nyelvét. A technológiai guru fel nem fogja, hogy a közgazdász miért nem érti azt, ami számára alapvető, a menedzser pedig úgy látja, az informatikus nem képes laikusok számára is érthetően elmagyarázni koncepcióját. A CEU Business School (a Közép Európai Egyetem Üzleti Kara) hazánkban, sőt szinte egész Európában egyedülálló képzése ezt a problémát célozza meg immáron hatodik alkalommal induló informatikai menedzser mesterképzésével.
Alacsonyabb képzési szintet igényel az ipar
Az elmúlt másfél évtized változásai a felsőfokú szakképzésben tanulóknak kedveznek
BKF nyílt nap Kepes Andrással
Idei utolsó nyílt napját rendezi meg a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola február 7-én. A diákokkal közösen leforgatott vírusfilm, illetve a főiskola rádiójával közösen létrehozott műsorszámot követően ezúttal Kepes András íróval, televíziós műsorvezetővel színesítik a rendezvény programját.
Díjeső a Bartók konzi diákjainak
A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola és Gimnázium tanulói nyerték a VII. Országos zenekari verseny mindkét kategóriáját, sőt a január 31-én, a Zeneakadémia Nagytermében rendezett megmérettetés különdíjait is javarészt ők hozták el.
Kötelező tantárgy az illemtan
Kötelező tantárgyként vezette be januártól az illemtant a dél-angliai Brighton College, amelynek bentlakásos internátusában 1200 ifjú brit tanul, akár 3 éves kortól egészen 18 éves korig
Kihallgatták a mándoki tanárverőket
Mándok - Szerdán délután egy édesanya és lánya vert meg Mándokon egy fiatal tanárnőt.
Szeged lézerközpontért pályázik
Magyarország kiemelt stratégiai célja egy európai kutatási nagyberendezés helyszínének megszerzése, ezért Molnár Károly kutatás-fejlesztésért felelős tárca nélküli miniszter irányításával hazánk pályázatot nyújtott be az Extreme Light Infrastructure (ELI) elnevezésű szuperlézer befogadásának elnyerésére. A helyszínértékelő bizottság javaslata alapján Magyarország Szeged helyszínnel pályázik, jelentette be a Kutatás-fejlesztésért Felelős Tárca Nélküli Miniszter Hivatala 2009. február 3-án.
Szinkronizált tudás a felsőoktatás kapujában
Kutatást készített a Károly Róbert Főiskola a 2008 szeptemberében felvételt nyert és beiratkozott hallgatói körében a felsőoktatási motivációjukról, illetve az intézménytől várt szolgáltatásokról. A felméréséből kiderült, hogy a hallgatók többsége elvárja az oktatók segítőkészségét, a naprakész ismeretek átadását, és azok izgalmas tálalását, illetve a tanulmányokhoz szükséges oktatási segédletek elérhetőségét.
Február 7. - a Debreceni Egyetem Napja
A hagyományteremtő jelleggel idén első alkalommal megrendezendő Debreceni Egyetem Napja több, a hazai felsőoktatást szorosan érintő kérdésre próbálja ráirányítani a figyelmet 2009. február 7-én.
Mesterutak
Az oktatási miniszter szeptemberi döntése szerint 21.700 fő kezdheti meg a mesterképzést 2009-ben. Részletek a HVG Diploma 2009 különszámából.
Digitális szakadék a generációk között
A gyerekek – az internet generáció fiataljai – egyre több és több időt töltenek a televízió, a számítógép vagy a játékkonzolok előtt ülve. Egyes felmérések szerint ez az idő átlagosan napi hat órát is kitesz.
Folytatódik a felvételi menetrend
Közeleg egy újabb határidő: február 16-a éjfélig lehet jelentkezési lapot beadni - Felvételi menetrend a HVG Diploma 2009 különszámból.