Új szabályok, új pontszámítás: így kaphattok idén részvizsgáért is pluszpontokat
Idén más szabályok vonatkoznak a nyelvvizsgapontokra. Az is kaphat pluszpontot, akinek csak "fél" nyelvvizsgája van. Mutatjuk a szabályokat.
Idén más szabályok vonatkoznak a nyelvvizsgapontokra. Az is kaphat pluszpontot, akinek csak "fél" nyelvvizsgája van. Mutatjuk a szabályokat.
Nyáron sokan kezdenek bele a komoly nyelvtanulásba, hogy szeptemberre meglegyen a bizonyítvány. Cikksorozatunk második részében újabb ingyenes mintafeladatokat hoztunk nektek a nyelvvizsgához.
Mutatjuk, hogy meddig, és pontosan melyik matricákkal érvényesített igazolványokkal használhatjátok ki a diákkedvezményeket.
Mivel találkoznak a kompetenciamérésen az általános iskolások? Választottunk egy feladatot, amivel mindenkinek meg kellett küzdenie, arra vagyunk kíváncsiak, nektek sikerül-e megoldani.
Már mindenki tűkön ül a ponthatárhúzás miatt, ezért utánajártunk, hogy fővárosi és vidéki egyetemeken mikor kezdődik majd az őszi szorgalmi időszak. Azt is megnéztük, mikor lesznek a ZH-hetek, illetve az őszi vagy téli szünet - már ahol vannak ilyenek.
Közeleg a tavaszi ügyintézés vége, mindenki belefogott a nagy módosítgatásba, vagy ha kell, a dokumentumpótlásba. Sokan kérdeztétek tőlünk, miket kell feltölteni és miket nem - mutatjuk, mi maradhat a fiókban.
Januárban szavaztak, áprilisban megjelent a modellváltók listája, az alapítványt mégis az utolsó pillanatban sikerült csak bejegyezni.
Idén egyre több város szervezi meg a tavaly kimaradt ponthatárvárókat, Pécsen és Kecskeméten is lesz buli.
Évek óta komoly tanárhiánnyal küzdenek a kistelepülési iskolák, amelyek a nyugdíjba vonulók helyére egyre nehezebben tudnak felvenni új tanárokat: főként gyógypedagógusokat, informatika és természettudományos szakosokat keresnek hiába. Sok pedagógus párhuzamosan három-négy iskolában tanít, naponta ingázva a települések között, az iskolaigazgatók pedig – jobb megoldás híján – „bartereznek”.
Jók vagytok művtöriből?
Belefognátok egy új nyelv tanulásába és akár a görög is szóba jöhet? Ezzel az appal elsajátíthatjátok az alapokat.
A főpolgármester szerint a kínai egyetem legnagyobb problémája még mindig az, hogy kiszorítaná a Diákvárost Budapest legértékesebb fejlesztési területéről.
Közeleg az ügyintézési időszak vége, így egyre többekben merülnek fel kérdések a sorrendmódosítást követő teendőkkel kapcsolatban.
Őrsi Gergely polgármester a 24.hu-nak azt mondta, már egyeztetnek a bérezés rendezéséről.
Nyelvvizsgamentesség következményei, diplomások száma, diákolimpiák, tanárhiány és rektorváltás - oktatási hírekből a héten sem volt hiány. Összeszedtük a legfontosabbakat.
Ha lecsúsznátok a júliusi ponthatárokról, akkor is van még felvételi lehetőség, de nem mindenki számára.
A következő feladatok rendszeres résztvevői a kompetenciaméréseknek - nem kell hozzá más csak egy kis térlátás és rálátás.
Július 8-án lezárul az egyetemi felvételi ügyintézési időszaka. Mutatjuk, hogy mik azok az egyszerű dolgok, amiket betartva (vagy éppen elkerülve), nem bukhatjátok el a felvételit.
Az ügyintézési időszak hamarosan véget ér, már csak a ponthatárok vannak hátra. Hamarosan minden egyetemen meghirdetik az aktuális kollégiumi férőhelyeket, ti pedig hozzáláthattok a szükséges adatok és iratok beszerzéséhez.
Folyamatosan csökken az EU-ban a korai iskolaelhagyók száma, Magyarországon azonban még ebben is van hova fejlődni, ha szeretnénk elérni a 2030-ra kitűzött Uniós célokat.