A szakképzett munkaerő világszerte fontos szempont a befektetési döntésekben, ezért Magyarország versenyképességéhez szükséges a vállalatoknál folytatott gyakorlati képzés a felsőoktatási tanulmányok során - mondta Rudnay János, a Duális Képzési Tanács (DKT).
A Duális Képzési Tanács elnöke elmondta, a tanács jelenleg a duális képzésbe való bekapcsolódáshoz szükséges, egységes feltételrendszer kialakításán dolgozik. Fontos, hogy a résztvevő oktatási intézmények és a vállalatok egyformán megfeleljenek az alapelveknek. Az új feltételeket tartalmazó rendszert jövőre vezetik be, az idén még egyszerűbb akkreditáció érvényes - tette hozzá. A szakmunkások ötöde kap állást
Bár a szeptemberben induló duális képzésre már lezárult a jelentkezés, mivel a céges felvételi nem központosított, csak a beiratkozás után tudják megmondani hova hány diák jelentkezett - jelezte.
A DKT vezetője közölte: a duális képzés egy 3 és fél éves zárt rendszer, amibe csak a felsőoktatási tanulmányok megkezdésével egy időben lehet bekerülni. Rudnay János arra is felhívta a figyelmet, hogy nincs átjárás a képzés alatt a cégek között, a diákok határozott idejű szerződést írnak alá a vállalatokkal. Hozzátette: volt példa arra, hogy valaki egy év után újrakezdte az egyetemet, hogy bekerülhessen a duális képzésbe.
A Duális Képzési Tanácsba két tagot az oktatásért felelős miniszter, két tagot a foglalkoztatáspolitikáért felelős miniszter, egy tagot az agrárpolitikáért felelős miniszter, egy tagot az állami vagyon felügyeletéért felelős miniszter, három tagot a Magyar Rektori Konferencia, két tagot a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara, egy tagot a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara, egy tagot a Magyar Mérnöki Kamara delegál.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|