szerző:
Eduline

Vadabbnál vadabb pletykák terjednek az oktatók között a Budapesti Corvinus Egyetemen azzal kapcsolatban, hogy mi lesz...

A Corvinus egy pesti épülete. Nem tudják, mi lesz az ára az állami segítségnek

Vadabbnál vadabb pletykák terjednek az oktatók között a Budapesti Corvinus Egyetemen azzal kapcsolatban, hogy mi lesz az "ára" a nehéz anyagi helyzetbe került intézmény kormányzati megsegítésének, de ezek többségének egyelőre semmi alapja nincs. A hvg.hu információi szerint egy-másfél milliárd forinttal segítené ki az állam a súlyos adósságokat felhalmozó intézményt, de azt még nem tudni, mit kér cserébe. Az egyetem vezetése mindenesetre nyugdíjazásokkal, a bürokrácia csökkentésével, szervezetátalakítással, karok összevonásával racionalizálná az intézmény működését - írja a hvg.hu.

Több száz ember elbocsátásáról, értékes budai ingatlanok Fidesz-közeli cégeknek történő átpasszolásáról, karok összevonásáról pletykálnak a Budapesti Corvinus Egyetemen dolgozók, a terjengő hírek között komplett összeesküvés-elméletek is vannak. Egy a hvg.hu szerkesztőségébe eljuttatott emailben például azt állítja az egyik – állítása szerint a Corvinuson dolgozó – oktató, hogy az egyetem még a Budai Arborétumot is el akarja adni.

Egyetemi források szerint azonban a pletykák egy része alaptalan és annak a belső érdekellentétnek a következménye, amely az intézet pénzügyi vezetése és az ott dolgozók között alakult ki az utóbbi időben. Az érdekellentét oka pedig a pénz, valamint az, hogy a pénzügyi vezetés által sürgetett átalakításoknak lennének vesztesei is. A hallgatók már most késve kapják meg a juttatásokat - erről itt olvashattok.

Az tény, hogy a Corvinus egyetem bajban van, bár ezzel nincs egyedül, a felsőoktatási intézmények többsége hasonló helyzetben van. A Corvinus mindenesetre jelenleg nyolcszázmillió forint adósságot görget maga előtt. Az intézmény pénzügyeit átlátó forrásaink szerint ha az egyetem nem kap segítséget, vagy nem racionalizálja működését, akkor ez az összeg év végére 2,5 milliárd forintra rúghat. Ekkora adósságot már lehetetlen lenne kezelni. Ha csődbe nem is menne az egyetem (ezt valószínűleg nem hagyná az állam), egy ilyen helyzet jó ürügy lenne arra, hogy szétdarabolják. Egy évvel ezelőtt voltak is ilyen törekvések, de ezek – részben éppen az intézmény tiltakozása miatt – meghiúsultak. A cikk folytatását a hvg.hu-n olvashatjátok el.