Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A felsőoktatásban bekövetkezett változtatással a Budapesti Corvinus Egyetem nyert, mert megmaradtak a fejlődőképes...
A felsőoktatásban bekövetkezett változtatással a Budapesti Corvinus Egyetem nyert, mert megmaradtak a fejlődőképes karai. Bár az átalakítás a természettudományos, műszaki és agrárképzést helyezi előtérbe, a közgazdászoknak is komoly szerepük lesz a jövőben, kutatójelyeik „innovatívan tudják segíteni” a magyar gazdaságot, a vállalkozásokat – mondta Hegmanné Nemes Sára, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium vagyonpolitikáért felelős államtitkára a BCE kutatási-fejlesztési projektjének zárókonferenciáján.
Az államtitkár hozzátette: „bízik abban”, hogy a Corvinus kutatóegyetemként komoly szerepet játszik majd a budapesti felsőoktatásban. Igaz, az eduline birtokába került, az erőforrás-minisztériumban készített tervezetben az áll, hogy a BCE nem kerül a kutatóegyetemek közé, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem megalakulása után megmaradt hat kart - a három budait és a három pestit - pedig két különböző felsőoktatási pólushoz sorolja.