Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Paul’s Tips nevű oldal hat lépésben írja le a gyors és hatékony tanulás titkát.
A Paul’s Tips nevű oldal hat lépésben írja le a gyors és hatékony tanulás titkát.
Bombázd magad az új információkkal
Sokan túlságosan lassan próbálják megemészteni a tananyagot. Kiemelik a lényeget, majd újra és újra visszatérnek ismételni, így nagyon lassan haladnak. Hatékonyabb, ha stratégiát váltasz, és minél hamarabb megpróbálod átküzdeni magad a teljes anyagon. Tíz-húsz oldal után tarts szünetet, de utána ülj vissza a könyv fölé, és próbálj meg koncentrálni.
Gondold végig a legfontosabb fogalmakat
Miután átrágtad magad a könyvön, próbáld meg összeszedni a kulcsfogalmakat, ebben a tartalomjegyzék is segítséget nyújt. Határozd meg a saját szavaiddal a tanult kifejezéseket, és keress hozzájuk példákat, ez segít a memorizálásban.
Csak azt jegyezd meg, amit feltétlenül szükséges
Mérlegeld, mi számít fontos információnak, és mi az, ami csak töltelékadat, és előreláthatólag nem kerül szóba a vizsgán. Úgysem tudod az egész tankönyvet elejétől a végéig bemagolni, fölösleges próbálkozni. Az adatok helyett próbálj inkább az összefüggésekre koncentrálni, a valóban fontos információkat és kifejezéseket pedig ismételgesd hangosan, hogy jobban bevésődjön.
Mérd fel, hol tartasz
Tanulás közben is érdemes ellenőrizni a módszered hatékonyságát. Keress az interneten a tantárgyhoz kapcsolódó ingyenes teszteket, és mérd fel a tudásod. Így reális képet kapsz arról, hol tartasz a tanulásban, melyik az a terület, ahol még erősíteni kell.
Szerezz be plusz információkat
Érdemes az ajánlott olvasmányok közül is szemezgetni, ezzel brillírozhatsz a vizsgán. Ha egy-két dolog nem teljesen világos, keress rá az interneten vagy a könyvtárban, olvass a témához kapcsolódó cikkeket, így könnyen kiegészítheted az ismereteidet.
Próbáld ki „élesben” a tudásod
Itt az ideje, hogy visszajelzést szerezz: ha nyelvet tanultál, beszélgess egy külföldi ismerőssel, ha anatómiavizsgára készülsz, beszélgess egy orvossal. Ha biztos vagy a tudásodban, nagy meglepetés nem érhet a vizsgán. Hogy milyen hatással van az alvás a memóriára, arról itt olvashatsz bővebben.