Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Mit ehetsz 10 órával alvás előtt, vagy mit csinálhatsz egy órával előtte? Íme pár biztos tipp, a pihenten ébredj.
Nem érted, hogy miért nem sikerül elaludni hosszú próbálkozás után sem? Nagy valószínűséggel rossz döntést hoztál a nap során az étkezésedben vagy olyan tevékenységet végeztél, ami miatt még pörög a szervezeted, így megnehezíti az elalvás folyamatát. Íme néhány ötlet a Brightside jóvoltából, hogy mire érdemes figyelni.
10 órával alvás előtt
Nincs több kávé, zöld vagy fekete tea. Ennyi időnek kell általában eltelnie, mire kiürül a szervezetedből a koffein.
3 órával alvás előtt
Már ne egyél semmit, illetve az alkoholt is érdemes félre tenni időben, ne dőlj be az almosító hatásának, nem lesz túl pihentető az éjszakád. A szervezetednek lényegében extra munkát adsz ezek lebontására, miközben pihenned kellene.
2 órával alvás előtt
Állj le teljesen a munkával, ne is gondolj rá! El kell lazulnod, különben csak a plafont fogod bámulni az ágy fölött.
1 órával alvás előtt
Kapcsold ki a számítógépet, a tévét és tedd félre az okostelefont. Ha a Facebook-on csüngesz, a sok impulzus miatt biztos nem lesz egyszerű elaludni.
Ébredés után
A szundi csak ámítás, semmivel sem leszel pihentebb, ha még ráhúzol 20 percet az alvásra. Ha a szervezeted megszokja, hogy egyből felkelsz, sokkal kellemesebb ébredésben lehet részed hosszabb távon.
Számtalanszor átfut a tehetetlenségből fakadó gondolat a diákok fejében, hogy miért kell a fejünkbe vésni a másodfokú egyenlet megoldóképletét. A lényeg viszont nem a matematikai példák megoldásában rejlik. A matematikaoktatóként dolgozó Jeremy Kun-tól kérdezte meg egy diák szélesebb nyilvánosság előtt, ami mindenkit érkel: Hol fogom valaha használni ezeket a szinuszokat, koszinuszokat, integrálást, valamint az algebrát és geometriát?