Állásbörzét rendeznek a Szegedi Tudományegyetemen
A Szegedi Tudományegyetem (SZTE) karrierirodája szerdán rendezi meg Délkelet-Magyarország legnagyobb felsőoktatási álláskereső rendezvényét, a tavaszi állásbörzét.
Csődhelyzetben van a Zeneakadémia: kevesebb tanszék, kevesebb diák lesz
A jelenlegi 15 helyett 7 tanszék működik majd július elsejétől a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen annak a 150 millió forintos kiadáscsökkentési programnak az eredményeként, amelyre súlyos anyagi gondok miatt kényszerül az intézmény - írja a Magyar Nemzet keddi számában.
Új képzést indít a Kaposvári Egyetem
Fogyasztóvédelmi ismeretek tanítására négy féléves, szakirányú továbbképzés indul szeptemberben - az országban elsőként - a Kaposvári Egyetemen; az erről szóló együttműködési megállapodást hétfőn írták alá a Somogy Megyei Kormányhivatal fogyasztóvédelmi felügyelőségével és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatósággal az egyetemen.
Milyen fizetésekre számíthatnak a pályakezdők Budapesten és vidéken?
A 25 és 34 év közöttiek havi átlagjövedelme a legmagasabb, 246 ezer forint, a legkisebb fizetést a Békés megyei 17-24 év közöttiek viszik haza - közölte a Workania által működtetett www.fizetesek.hu egy internetes bérfelmérés alapján.
Mennyit keresnek a rektorok? Az öt legjobban fizetett egyetemi vezető
Több mint 2 700 000 dollárt, vagyis 515 millió forintot keres évente az Egyesült Államok egyik legjobban fizetett rektora, a Southern Metodist University vezetője. Nem sokkal marad el a nashville-i Vanderbilt magánegyetem, a connecticuti Quinnipiac University és a Columbia vezetőjének éves bére sem - ők körülbelül százötvenszer annyit keresnek, mint a legmagasabb havi fizetéssel rendelkező magyar rektorok.
Így lehet három év alatt két diplomát szerezni
A „senki földjére” tévednek azok a hallgatók, akik közös diplomát, angolul joint degree-t adó képzésre jelentkeznek. Ilyen szakokat a bürokratikus akadályok miatt nem szívesen hirdetnek a magyar felsőoktatási intézmények – a kettős diplomát, vagyis double degree-t adó képzések azonban egyre népszerűbbek.
Idén is lesz elektromobil verseny: mérnökhallgatók építik az "ökokocsikat"
Áprilisban ismét megrendezik az elektromobil versenyt Miskolcon, ahol azok az elektromos hajtással rendelkező járművek mérhetik össze tudásukat, amelyeket magyar műszaki felsőoktatási intézmények hallgatóiból álló csapatok terveznek és kiviteleznek.
Kulcsrakészen "importált" egyetemeké a jövő?
A Egyesült Államok egyik legrangosabb felsőoktatási intézménye, a chicagói egyetem, amelynek tekintélyét nyolc Nobel-díjasa mellett egy Fields-díjas matematikus is gyarapítja, ma már kihelyezett oktatási centrumot működtet Peking központjában. Mint a párizsi Le Monde írja, ez az idők változásának jelképe. Robert Zimmer, a chicagói egyetem elnöke ezt így fogalmazta meg: "Ma már Peking az a hely, ahol jelen kell lenni."
Rezidensek "röghöz kötése": tömegessé válhat a pécsi eset?
A Magyar Rezidens Szövetség valós veszélyét látja annak, hogy gyors beavatkozás hiányában "a pécsi jelenség" tömegessé válik, és hasonló szabálytalanságok esetén a fiatal orvosok jelentős része nem vállalja a további munkavégzést.
Új rektor vezeti a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetemet
A honvédelmi miniszter az év végéig Padányi József rektorhelyettest bízta meg a Zrínyi Miklós Nemzetvédelmi Egyetem (ZMNE) irányításával - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM).
Diplomaturizmusról és "akadémiai prostitúcióról" ír a szlovák Sme
Meglepően sok külföldi szerez doktorátust a szlovákiai egyetemeken és főiskolákon; több szakértő szerint is azért jönnek a doktori titulusért Szlovákiába, mert itt sokkal könnyebb azt megszerezni mint külföldön - írta a Sme című szlovák napilap pénteken.
Hogy ne vezessünk oktatási minisztériumot? Túlélőkészlet kezdő államtitkároknak
"Gyakorlati útmutatót" állított össze oktatási minisztereknek és államtitkároknak Radó Péter oktatáskutató, az OktPolCafé blog szerzője.
Nagy változás vár az egyetemistákra: csökkentik a külföldi diákok számát Angliában
A brit belügyminiszter, Theresa May elmondása szerint csaknem százezerrel csökkentik a Nagy-Brittaniában tanuló külföldi hallgatók számát. A döntés azért született, mert a kormány úgy véli, túl sok töltelékszak és álfőiskola működik a szigetországban, valamint a hallgatók nagy részének nem megfelelő az angoltudása. Az új szabályozás áprilistól lép életbe - írja a Magyar Nemzet.
Halottnak hitt magyar egyetemista került elő Japánból
Közelről élte át a Japánban történt katasztrófát egy magyar diáklány. Gelényi Tania a földrengés és a szökőár idején mindössze 13 kilométerre tartózkodott az egyik leginkább sújtott településtől, Sendaitól. A tokiói egyetemista az elkövetkező napokat menekülttáborban töltötte, és csak néhány napja tért haza Magyarországra.
Rezidenseket tanácsoltak el a pécsi egyetem gyermekklinikájáról
Több rezidenst eltanácsoltak a Pécsi Tudományegyetem gyermekklinikájáról, az érintettek szerint azért, mert nem írtak alá "röghöz kötésüket" jelentő munkaszerződésüket - adta hírül az Új Dunántúli Napló csütörtökön.
Ennyit ér a diploma: kezdőfizetések és elhelyezkedési esélyek
Egyre többen vitatják a diploma értékét itthon és Európa más országaiban - nincs ez másképp az Egyesült Államokban sem. Pedig az amerikai adatok azt mutatják, hogy a diplomások sokkal jobban állják a sarat gazdasági válság idején, mint az alacsonyabb iskolai végzettséggel rendelkezők.
Sokkoló YouTube-videókkal népszerűsítik a Lincoln egyetemet
Furcsa videóval próbálta népszerűsíteni egyetemét egy húszéves brit hallgató. Tom Ridgewell a YouTube-ra is feltöltötte az intézmény nyílt napját és képzéseit „ajánló” félperces videókat, a Lincoln egyetem azonban nem örült a hátborzongató reklámnak. Nem véletlenül.
Holnap indul a HVG Állásbörze
Állást vagy gyakornoki pozíciót keresel? Szeretnéd megtudni, milyen lehetőségek várnak majd rád az egyetem vagy a főiskola elvégzése után? Vagy még nem is döntötted el, merre tovább? Holnap indul a kétnapos HVG Állásbörze, ahol nemcsak az aktuális állásajánlatokat ismerheted meg, de tanácsot kérhetsz karrierszakértőktől, grafológusoktól és nyelvtanároktól is.
Áldiplomák: megint lebukott egy hamisítókból álló banda
Diplomahamisítókat fogott el a romániai rendőrség: a csoport hat tagjánál nemcsak egyetemi és főiskolai végzettséget igazoló dokumentumokat, hanem érettségi- és nyelvvizsga-bizonyítványokat, leckekönyveket is találtak.
Mennyit keres egy pályakezdő? A tíz legjobban fizetett szakma
Akár 64 ezer dollárt, vagyis 12 millió forintot is kereshet évente egy pályakezdő vegyészmérnök az Egyesült Államokban, de a közgazdászok, a repüléstechnikai mérnökök és az informatikusok is legalább 40-50 ezer dollárt visznek haza.