Bebizonyították: aki idősebb, bölcsebb is
Az idősebb emberek megfontoltabb döntéseket hoznak, mint a túlságosan ösztönösen cselekvő fiatalok - derült ki egy tanulmányból, amely szerint a bölcsesség valóban a korral együtt érik az emberben.
Tanári "jótanácsot" kaptak a manchesteri egyetem hallgatói
Botrányt okozott a 2011-es hallgatói elégedettségi vizsgálat a manchesteri egyetemen, miután kiderült, hogy az egyik oktató azt mondta a diákoknak: ha nem adnak magas pontszámot az intézménynek, nehezebben tudnak majd elhelyezkedni.
Reménytelen helyzetben vannak a frissdiplomás közgazdászok?
A cégek több mint fele egyáltalán nem alkalmaz pályakezdő közgazdászokat, a szabad pozíciókra elsősorban tapasztalt szakembereket keresnek.
Taroltak az ELTE-sek: megelőzték a Princetont és a Lomonoszovot is
A harmadik helyet szerezte meg az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) csapata az Egyetemisták Nemzetközi Matematikaversenyén, amelyet Bulgáriában rendeztek meg.
Még a rendőr sem tartóztathatja le azt, aki az egyetemre menekül? Már nincs így
A görög parlament szerdán nagy többséggel megszüntette azt a jogszabályt, amelynek értelmében a felsőoktatási intézmények területe egyfajta politikai menedékhelynek számított: az utcai rendbontások, erőszakos tüntetések során oda menekülőket a rendőrség nem követhette, és nem vehette őrizetbe.
Egy egyetemi szak, ahol a végzősök többsége gyorsan állást talál
Az informatika a felsőoktatás sikerágazata, ezért a felsőoktatás átalakítása során ezt a pozícióját erősíteni szeretnék - jelentette ki Dux László, a Nemzeti Erőforrás Minisztérium felsőoktatási helyettes államtitkára Debrecenben.
Képek: kiverte a biztosítékot az új felsőoktatási törvény a diákoknál
A görög parlament közelében, Athénban csaptak össze a rendőrökkel a felsőoktatásról szóló új törvénytervezet ellen tüntető diákok és egyetemisták.
A legjobb magyarországi egyetemek rangsora: élen az ELTE, az SZTE és a CEU
Az egész világon óriási érdeklődés övezi a különböző egyetemi rangsorok publikálását, bár a szakemberek óva intenek a listák túlértékelésétől, mert nehéz a felsőoktatási intézmények teljesítményét egymáshoz mérni.
Meggyilkolta diákját, majd öngyilkos lett egy 31 éves egyetemi tanár?
Holtan találták az idahói egyetem volt tanárát, akit egyik tanítványa meggyilkolásával gyanúsított a rendőrség – írja a The Huffington Post.
Mihez kezdhetsz diploma nélkül?
A brit oktatási tárca szerdán közzétett adatai szerint az elmúlt negyedévben 18,4 százalékra emelkedett azoknak a 18 és 24 év közötti fiataloknak az aránya, akiknek nincs állásuk, és nem is tanulnak.
Mennyivel keresnek többet a diplomások, mint az érettségizettek?
A diplomával rendelkező brit munkavállalók 85 százalékkal többet kerestek tavaly azoknál, akiknek csak érettségijük volt, de ez a különbség egyre csökken - derül ki a brit statisztikai hivatal szerdán nyilvánosságra hozott adataiból.
Megkezdték a külföldi munkát a közigazgatási ösztöndíjasok
Szeptember első hetében megkezdik külföldi munkájukat a Magyar Közigazgatási Ösztöndíj Program résztvevői.
Ösztöndíjcsalás a Károli református egyetemen: hetvenmillió forint tűnt el
Hetvenmilliós ösztöndíjcsalás ügyében hetedik hónapja nyomoz a rendőrség a Károli Gáspár Református Egyetem feljelentése alapján - írja szerdai számában a Népszabadság.
Diplomával utcaseprőként? Hol dolgoznak a "pályakezdő" közmunkások?
Január elseje óta minden munkanélküli kénytelen elfogadni a felajánlott közmunkát – függetlenül attól, hogy milyen az iskolai végzettsége. Aki nemet mond, az álláskeresési járadéktól is elbúcsúzhat. Hol dolgoznak a diplomás közmunkások?
Így dolgoznak a "diplomagyárosok": virágzik a szakdolgozatbiznisz
Virágzik a szakdolgozatbiznisz az Egyesült Államokban, egyes becslések szerint minden harmincadik egyetemista vette már igénybe a béríróhálózatok "szolgáltatásait". A The Chronicle-nek egy "hivatásos szakdolgozatíró" számolt be tapasztalatairól.
Mennyit keres egy frissdiplomás? Az 5 legrosszabbul fizetett szakma
Szociális munkás, általános iskolai tanár, fejlesztőpedagógus és teológus - ezek voltak a legrosszabbul fizetett, kizárólag felsőfokú végzettséggel betölthető munkakörök 2010-ben.
Elkészült a közoktatási és a felsőoktatási törvény tervezete
Elkészült a két új oktatási törvény koncepciója, a szükséges politikai egyeztetések lezajlottak, legkorábban a jövő héten kerülhetnek a kormány, majd az Országgyűlés elé a tervezetek - jelentette be Hoffmann Rózsa a Nemzeti Tankönyvkiadó konferenciáján kedden a fővárosban.
Busás fizetés és álomkarrier? Mennyit ér a külföldi diploma?
Oktatás idegen nyelven, külföldi tanárok, tanulmányutak – ezeket a plusz szolgáltatásokat kínálják a hallgatóknak a Magyarországon működő külföldi egyetemek.
A legrosszabb egyetemek listája - elégedetlenkednek a hallgatók?
Minden tizedik brit egyetemista elégedetlen az oktatás színvonalával egy friss felmérés szerint. A diákoknak az oktatók munkája mellett az értékelési rendszerrel és a támogatásokkal is problémáik vannak – a több ezer fontos tandíjért cserébe pedig használhatóbb tudást várnak.
Egyesül két főiskola, létrejön egy új: kié az Edutus Főiskola?
Két magánfőiskola egyesülésével új intézmény alakul, fenntartójának megalakításában részt vett Gál András Levente államtitkár is - olvasható a HVG legfrissebb számában.