A program a világ több mint 80 országában, bárki számára elérhető.
Az elérhető 100 pontból 96-ot, és mellé nemzetközi jó gyakorlat minősítést is kapott a Zeneakadémia Kodály Intézete által vezetett, a zenei távoktatást segítő Erasmus+ együttműködés a bírálóktól - közölte csütörtökön a Zeneakadémia az MTI-vel.
A PRESTO nevű programot a bírálók négy szempont alapján értékelték, a közel maximális pontszám miatt pedig a projekt automatikusan megkapta a Tempus Közalapítványtól az Európai Bíróság oktatási, audiovizuális és kulturális végrehajtó ügynökségétől a „Good Practice”, vagyis "Jó Gyakorlat" minősítést.
Az intézmény szerint az együttműködésben körülbelül 750 különféle oktatási anyag készült, amelyek között
- órarészletek,
- oktatóvideók,
- gyakorlóvideók,
- módszertani jegyzetek és
- hangfájlok találhatók,
amiket mára már a világ több mint 80 országában tudnak használni az intézmény online tudásközpontja, a Kodály HUB segítségével, ami mindenki számára ingyenesen elérhető.
A program több mint 260 ezer euró (101,6 millió forint) támogatást nyert, a bírálók pedig külön kiemelték "a nemzetközi konzorcium, a finn, ír, skót és magyar zenepedagógusok között létrejött szakmai összhangot, továbbá az Európai Unió értékeinek fontos szerepet a megvalósítás során".
Ilyen volt a skót partner részéről a hallássérülteknek készült zenei oktatóvideó angol jelnyelven, a magyar fél által a szülőknek összeállított kézikönyv, valamint az, hogy a projekt során feldolgozott dalok, zenerészletek számos európai nyelven hallhatók. Kuriózum továbbá a fiatal ír és magyar zeneszerzők bevonása a projektbe, az általuk komponált játékos és a távoktatás hátrányait erénnyé alakító különleges mű is - írták a közleményben.