szerző:
Székács Linda
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Elutasították a kormány ajánlatát a brit egyetemek, nem írják be a hallgatók jegyeit, hogy így bojkottálják a felsőoktatást.

"Az egyetemi dolgozók nyilvánvalóvá tették, hogy jobb üzletet akarnak. Az a munkaadók érdeke is, hogy magasabb ajánlatot tegyenek, vagy különben megakadályozzák és komoly fennakadásokkal sújtsák a végzést" - számolt be róla a The Guardiannek Jo Grady, a University of College Union nevű szakszervezet titkára.

A lap szerint Nagy-Britanniában csakúgy, mint a közoktatásban, hónapok óta húzódik a vita a felsőoktatásban dolgozók és a kormány között is. A szakszervezetek ebben az esetben is elsősorban 5-8 százalék közötti béremelést kérnek, de a követeléseik között van a bérszakadékok megszüntetése, a munkaterhelés csökkentése, valamint a határozatlan idejű szerződések megszüntetése és a tavaly bevezetett nyugdíjcsökkentés helyreállítása. A kormány legutóbb ajánlatát azonban a szakszervezet nem fogadta el, helyette arról szavaztak, hogy csütörtöktől bojkottal gyakorolnak nyomást a kormányra; nem értékelik a vizsgákat és a beadandókat, ennek következtében pedig több mint 145 egyetemen kitolódhat az egyetemi félév, a végzős diákoknak pedig a diplomaszerzése is csúszhat.

A szakszervezet ezen a héten rendkívüli ülést is tart, hogy megvitassák a fizetéssel kapcsolatos további lépéseket, amelyek sztrájkot is tartalmazhatnak.