Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A legfrissebb felmérések szerint a hallgatók fele úgy véli, a közösségi oldalakon megosztott adatai és posztjai miatt...
A legfrissebb felmérések szerint a hallgatók fele úgy véli, a közösségi oldalakon megosztott adatai és posztjai miatt később jelentős hátránnyal indul majd a munkaerőpiacon. Úgy tűnik azonban, a diákok túlzásba viszik az óvatosságot, és annyira lecsupaszítotják adatlapjukat, hogy szinte semmi nem derül ki róluk a munkaadók számára – írja a The Guardian.
Ez pedig ugyanúgy hátrányt jelent, mint ha valaki sörözős vagy fürdőruhás képekkel pakolja tele a profilját: a pályázók után nyomozó cégek - saját bevallásuk szerint - ezeket a jelentkezőket nem veszik elég komolyan, de általában azok is búcsút mondhatnak a kiszemelt állásnak, akik rejtőzködnek, vagyis szinte semmilyen adatot vagy képet nem osztanak meg magukról az interneten.
Szakértők szerint a legjobb megoldás, ha valaki olyat hangsúlyoz Facebook-profilján, amit különösen előnyösnek gondol - ilyen lehet az önkéntes vagy a közösségi munka, olyan könyvek és filmek, amelyek a leendő állás szempontjából is relevánsak lehetnek. És persze arra sem árt odafigyelni, ki milyen cikkeket és oldalakat lájkol. Etikus-e, hogy a munkaadók a pályázók után nyomoznak a közösségi oldalakon? Összefoglalónkat itt olvashatod.