Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A felsőoktatást szabályozó kerettörvény-tervezet, s a koncepciók szintjén vázolt javaslatok nem állítanak teljesíthetetlen feladatokat a Kaposvári Egyetem elé - írta pénteki számában a Somogyi Hírlap.
Szávai Ferenc, a Kaposvári Egyetem rektora mondta ezt a megyei napilapnak, emlékeztetve arra, hogy Hoffmann Rózsa oktatásügyi államtitkár korábban, az egyetemen tett látogatásán szintén ez a vélemény alakult ki.
Az egyetem új vezetése még a felsőoktatási törvény tervezetének megjelenése előtt olyan változtatásokba kezdett, amelyek a magasabb szintű és jobb minőségű oktatást, a minősített oktatók arányának növelése célozzák - mondta a rektor, aki arról számolt be, hogy a tervezet oktatói létszámát illetően a Kaposvári Egyetem már most is abban a helyzetben van, hogy a minimális elvárásokon messze felüli állománnyal tud és kíván a jövőben is dolgozni.
Szávai Ferenc tájékoztatása szerint a teljes állásban foglalkoztatott, minősített oktatók aránya az állattenyésztési karon országosan is kiemelkedő, 90 százalék feletti, csakúgy, mint a gazdaságtudományi karon, ahol csaknem 70 százalékos ez az arány. A pedagógiai és a művészeti karon pedig 50 százalék körüli.
Az állami felsőoktatási intézményekben dolgozó csaknem 14 ezer főállású oktatóból alig több mint felének van tudományos minősítése - olvasható a cikkben, amely idézi a kerettörvény tervezetének vitaanyagában elvárásként szerepelő adatokat, miszerint az egyetemeken minimálisan 40, a főiskolákon 35 főállású oktatót kellene alkalmazni, és előbbiek két-, utóbbiak egyharmadának tudományos minősítéssel kell rendelkeznie.