Két új képzést indít a Kaposvári Egyetem
Tanár-vizuális környezetkultúra tanár mesterszakot, valamint kereskedelem és marketing felsőfokú szakképzést indít 2011 szeptemberétől a Kaposvári Egyetem.
Egyetemek és főiskolák rangsora: ezek az ország legjobb bölcsészkarai
Pszichológia, andragógia és anglisztika: az előző évekhez hasonlóan 2010-ben is ezek voltak a legnépszerűbb szakok a bölcsészettudományi karokon. A hallgatók tizennégy egyetem és főiskola képzései közül választhatnak, a felsőoktatási intézmények közül ismét az Eötvös Loránd Tudományegyetem kapta a legjobb minősítést. Ízelítő a Diploma 2011 különszámból.
Január 21-én és 22-én újra lesz Educatio szakkiállítás
A legújabb oktatási fejlesztésekkel, taneszközökkel és módszerekkel, valamint a felsőoktatási felvételi lehetőségekkel ismerkedhetnek meg az érdeklődők a 11. Educatio nemzetközi oktatási szakkiállításon január 21-én és 22-én a fővárosban.
Felvételi határidők: a legfontosabb dátumok januárban
Meddig módosíthatsz a keresztféléves jelentkezési lapon megjelölt szakok sorrendjén? Mikor tudhatod meg, hogy felvettek-e valamelyik egyetem vagy főiskola februárban induló képzésére? És mi a teendőd januárban, ha a normál felvételi eljárásban veszel részt?
Egyetemi és főiskolai nyílt napok január 3-tól 9-ig
Budapesti Gazdasági Főiskola, Kecskeméti Főiskola, Szent István Egyetem, Nyugat-magyarországi Egyetem és a Debreceni Egyetem – január első hetében ezek a felsőoktatási intézmények tartanak nyílt napot és tájékoztató előadásokat. Dátumok és helyszínek.
Fontos határidő: január 3-ig módosíthatsz a jeletkezési sorrenden
Hétfőig lehet módosítani a felsőoktatási keresztféléves képzésekre érvényes jelentkezések sorrendjét, új képzés megjelölésére azonban már nincs mód. A módosításra egy alkalommal van lehetőség, ezt január 3-ig a www.felvi.hu honlapon az e-felvételiben vagy postai úton lehet megtenni.
Ahol minden diák megbukott az érettségin: megvan a vizsgálat eredménye
Az utóbbi évek leggyengébb eredményét érték el a Kovászna megyei végzősök az idei tavaszi érettségin: két sepsiszentgyörgyi szakközépiskolában egyetlen érettségiző diák sem ment át a vizsgákon, de máshol is magas volt a bukás aránya. A tanfelügyelőség vizsgálata szerint a siralmas eredményt elsősorban a tanárok hozzáállása, a próbavizsgák száma és a tanulók családi háttere okozta – írja a Hírmondó.ro.
Ilyen tavaly még nem volt: két új alapszakot is indít a BKF
Több mint tíz nyílt napot rendez a február 15-ig tartó felvételi időszakban a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola: a diákok beülhetnek mintaórákra, megismerkedhetnek a hallgatói élettel, és bejárhatják a campust. Bemutatkozik a két új alapszak is, az animáció és a design- és művészetelmélet.
Egyetemi és főiskolai nyílt napok januárban
Több mint negyven egyetemi és főiskolai kar tart nyílt napot januárban: ha eddig még nem térképezted fel a képzéseket, itt az idő, hogy begyűjtsd a legfontosabb információkat a szakokról, a kollégiumi elhelyezésről és az ösztöndíj-lehetőségekről! Összegyűjtöttük a legfontosabb dátumokat és helyszíneket.
Erre kell odafigyelned december végén: jön a regisztrációs levél
December végéig minden, keresztféléves képzésre érvényes jelentkezést benyújtó regisztrációs csomagot kap, a diákok egy alkalommal január 3-ig a jelentkezések sorrendjén is módosíthatnak, új képzés megjelölésére azonban nincs már mód.
Hoffmann Rózsa: kötelező lesz a közösségi munka
Az elképzelések szerint három-négy év múlva az érettségi vizsgákra jelentkezés előfeltétele lehet egy hatvanórásra tervezett közösségi munka - jelentette be Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár szerdán Budapesten sajtótájékoztatón.
Fontos változás: befellegzett az előrehozott érettséginek
Megszüntetné az előrehozott érettségit az oktatási államtitkárság. Az új közoktatási törvény tervezetében nem szerepel a 2005-ben bevezetett vizsgatípus, Gloviczki Zoltán közoktatásért felelős államtitkár az Eduline-nak adott interjújában pedig külön kiemelte: nem tartja jónak, hogy a diákok egyes tantárgyakból akár tizenöt-tizenhat évesen leérettségizhetnek. Idén tavasszal 53 ezren tettek előrehozott érettségit.
Egyre népszerűbbek a keresztféléves képzések
Emelkedett a 2011 februárjában induló keresztféléves képzésekre jelentkezők száma: a tavalyi 12.311-ről 15.590-re, a diákok a döntést kérelmükről január 14-én kapják meg.
Idén is legalább 9000 forintba kerül a felvételi
Megjelentek a jövő évi felsőoktatási felvételi tájékoztatók, a diákok 8280 képzés közül választhatnak, és 2011. február 15-ig dönthetnek arról, mely egyetemre, főiskolára nyújtanak be kérelmet.
Hogyan változik a felvételi pontszámítás 2011-től?
Kemény versenyre számíthatnak a diákok a 2011-es felvételi időszakban: az egyetemek és főiskolák kevesebb hallgatót vehetnek fel a gazdaságtudományi, bölcsészettudományi és jogi szakokra, ráadásul a pontszámítás rendszere is változik. Sok múlik majd az érettségin, a nyelvvizsgákért, az OKTV-helyezésért és a hátrányos helyzetért azonban kevesebb pont jár.
Ma startol a felvételi verseny: megjelent a felvételi tájékoztató
Elstartolt a 2011-es felsőoktatási felvételi időszak: akár már ma postára adhatod a kitöltött jelentkezési lapot, vagy aktiválhatod elektronikus jelentkezésedet.
Egyetemi és főiskola nyílt napok december 13-tól 19-ig
December 15-én startol a 2011-es felvételi időszak: ha az összes információt szeretnéd begyűjteni, mielőtt beírod a kiválasztott képzéseket a jelentkezési lapra, érdemes elmenned az egyetemi és főiskolai nyílt napokra! December 13. és 19. között több mint tizenhárom felsőoktatási intézmény tart tájékoztatókat.
Miről nem szabad elfeledkezned decemberben?
November 15-én véget ért a keresztféléves felsőoktatási felvételi eljárás jelentkezési időszaka: eddig nyújthatták be jelentkezésüket azok, akik 2011 februárjában szeretnék elkezdeni tanulmányaikat. Jelenleg a jelentkezési adatokat dolgozzák fel, a regisztrációs levelet várhatóan december második felében kapják meg a hallgatók.
Nehéz lesz az idei felvételi: kevesebb diákot vehetnek fel az egyetemek
Kevesebb hallgatót vehetnek fel államilag támogatott képzésre az egyetemek és főiskolák 2011-ben, az idei 56 ezres felsőoktatási keretszámot ugyanis 53 ezerre csökkentette a kormány. Kevesebben tanulhatnak bölcsészettudományi és gazdaságtudományi szakokon, viszont az informatikai és orvosi képzéseken több lesz az elsőéves.
Mégis kötelező lesz 2013-tól az emelt szintű érettségi?
Pokorni Zoltán szerint a fokozatos, megfontolt fejlesztés a jó az oktatásban: az Országgyűlés oktatási bizottságának fideszes elnöke így értékelte kedden az MTI-nek, hogy változatlanul marad a felsőoktatási intézményekbe való felvétel egyes szabályainak módosításáról szóló 2010. évi törvény, amelyet a nyáron ellenszavazat nélkül fogadott el az Országgyűlés.