szerző:
Rodler Lili
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

A kettő nem ugyan az, mutatjuk is, hogy miért.

A javító és a pótló érettségi között a legnagyobb különbség, hogy az egyik esetében mind a két vizsgarészt meg kell ismételni, a másik esetben pedig csak azt, amelyiken valamilyen oknál fogva nem tudtatok részt venni.

Mi történik, ha nem tudok elmenni az írásbeli érettségire?

Az Oktatási Hivatal pontos leírása szerint javító érettségi vizsgát azoknak kell tennie, akik nekik felróható okokból (tehát igazolatlanul) nem vettek részt a vizsgán, vagy sikertelen érettségi vizsgát tettek, mivel a két vizsgarész összesen nem érte el a minimum ponthatárt.

Ebben az esetben az adott tantárgyból újra kell vizsgáznotok. Mindegy, hogy esetleg a szóbelin, vagy az írásbelin elértétek a meghatározott minimum ponthatárt, akkor is mind a két részt újra le kell tennetek.

Így osztályozzák az érettségi vizsgákat közép- és emelt szinten

A pótló érettségi vizsga viszont azoknak szól, akik igazoltan hiányoztak valamelyik vizsgarészről. Ilyenkor onnan folytathatjátok az érettségit, ahol abbahagytátok, a sikeresen megoldott vizsgarészt pedig számításba veszik, amennyiben nyilatkoztok róla, hogy kéritek a beszámítását.

Ebben az esetben arra is van lehetőségetek, amennyiben az igazgató engedélyezi, hogy ugyanabban a vizsgaidőszakban tegyétek le az érettségiteket, mint amiben elkezdtétek. Így nem kell őszig várnotok.