szerző:
Eduline

Sebesen közeledik az érettségi, hogy megkönnyítsük a felkészülést összegyűjtöttünk nektek néhány hasznos, tanulást segítő alkalmazást. Természetesen bekerül majd a listába a Duolingo is, de ennél kevésbé ismert alkalmazásokat is találtunk.

Történelem érettségi

Az egyik alkalmazás készítője összeszedte a középszintű történelem írásbeli tételeket, és jegyzet formájában ki is dolgozta ezeket. Ez még a 2012-es Nemzeti Alaptanterv (NAT) szerint történt, így az a 2024 október-novemberi időszakig érvényes. Lényegretörően az a neve, hogy Töri Érettségi és az Apple-eszközöket használók tudják letölteni.

Androidos felhasználóknak a Történelem érettségi gyakorló az alternatíva, ahol pedig főleg a korábbi érettségik feladatait tudjátok megoldani és a végén egy pontszámot, illetve egy osztályzatot is kaptok.

Magyar nyelv és irodalom

Ady Endre, Arany János, Babits Mihály, Puskin, Agatha Christie, Dante – nekik és még számos más szerzőnek is megtalálhatjátok a legfontosabb műveit a Hangoskönyv iOS-es és a Magyar Hangoskönyv androidos alkalmazásokban. Nem csak idősporolásnak, de kikapcsolódáshoz is hasznos lehet.

Matematika

A Photomath nevű app segítségével ellenőrizhetitek, hogy helyesen oldottatok-e meg egy-egy feladatot. Többféle témakörhöz is használható, mint az algebra, egyenletek, trigonometria vagy sorozatok. Azon kívül, hogy kiadja az eredményeket, le is vezeti a megoldást lépésről-lépésre, így a megértésben is segít. Ezt mind az androidos, mind az iOS-es telefonokra le tudjátok tölteni.

Nyelvtanulás

A Duolingo sokak által ismert alkalmazás, ami nem csak kezdőknek hasznos. A nyelvtanulás fejlesztésére kitalált appban fel tudjátok mérni egy rövid teszttel, hogy hol tartotok és az alapján sorol be titeket egy szintre, így a tudásotokhoz mérten kaptok majd feladatokat. Nem csak a szótanuláshoz, de a nyelvtani szerkezetek gyakorlásához is hasznos. Ez szintén mindkét nagyobb platformon elérhető.

 

Tesztek és időbeosztás

 

A Quizletet mindenképpen érdemes használni a felkészüléshez. Mindkét platformon működő alkalmazás és weboldal formában is megtalálható és szinte minden témakörben találhattok ott segítséget. Tanulókártya, párosítás, teszt –  ezekkel a funkciókkal gyakorolhattok, akár történelemről, matekról vagy nyelvekről van szó. Bárki készíthet saját fogalommagyarázatot és teszeteket, illetve mások nyilvános anyagaiból is tanulhattok.

 

Érdemes lehet arra is fókuszálni, hogy minél tudatosabban osszátok be az időtöket ebben az időszakban. Ehhez is sok telefonos alkalmazást találhattok, például a mind iOS-re, mind Androidra elérhető Focus Keeper segítségével feloszthatjátok a napotokat, listázhatjátok a teendőiteket és szüneteket is beékelhettek az egyes feladatok közé.