Ma reggel nyolc órától középszinten 16, emelt szinten 17 különböző idegen nyelvből érettségiznek a diákok. A vizsga harmadik részében mindkét szinten hallás utáni szövegértés feladatokat kapnak az érettségizők. Itt a megoldás sikerességében a technikai eszközök is közrejátszanak. De mit lehet tenni, ha nem működik rendesen a magnó, az e-tábla vagy a számítógép? Mutatjuk.
Az érettségi rendeletben az szerepel,
amennyiben az írásbeli vizsga lebonyolítása során a vizsgázó szerint az e rendeletben és az adott vizsgatárgy központi vizsgakövetelményeiben foglalt vizsgaszervezési technikai jellegű előírásokat megszegték, az írásbeli vizsga lezárását követő két órán belül az írásbeli vizsga helyszínén, a kormányhivatal megbízottjánál a kormányhivatalnak címzett írásbeli észrevételt tehet.
Ez tehát azt jelenti, hogy ha például a magnó akadozása vagy recsegése miatt nem hallottátok rendesen a hallásértés szövegeit, akkor még ma jeleznetek kell a problémát. A hatéridő ugyanis jogvesztő - áll a rendeletben.
A szabály több száz diákot érint ma, ugyanis 8 órától tartják a különböző idegen nyelvi vizsgákat. Középszinten 16 idegen nyelvből 80 helyszínen 207, emelt szinten 17 idegen nyelvből 52 helyszínen 291 vizsgázó érettségizik. Azt, hogy pontosan milyen nyelvből és mennyien vizsgáznak, itt nézhetitek meg.
Idén már volt probléma a nyelvi érettségiken
Korábban írtunk róla, hogy egy gyöngyösi gimnáziumban nem volt elég minőségi magnó, e-tábla vagy számítógép, ezért az iskolarádión játszották le az angolérettségi szövegértési feladatát. Utólag ez már nem tűnt olyan jó ötletnek, mivel a szerkezet folyamatosan recsegett, így a diákok nem értették rendesen a szöveget. Úgy tudni, egy érintett diák aznap délután felhívta az Oktatási Hivatalt és a Heves Megyei Kormányhivatalt is, de azt mondták neki, a vizsgát követő két órán belül kellett volna panaszt tennie, így már nem tudnak mit tenni.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|