Az érettségi harmadik hete a fizikavizsgával kezdődik, több ezren írásbeliznek ebből a tárgyból. Nálunk minden fontos infót megtaláltok a fizikaérettségiről, a vizsga után jövünk a nem hivatalos megoldásokkal, majd diákokat és tanárokat kérdezünk a feladatokról. A megoldásokat és a nap támogatását köszönjük a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának!
A középszintű feladatokat és megoldásokat itt nézhetitek meg.
Az emelt szintű feladatsort és a megoldást itt nézhetitek meg.
16:59
Újabb vélemény az emelt szintű tesztről
Az esszétémák kifejezetten jók voltak, a tesztes feladatokat talán átlagosnak, vagy annál egy kicsit nehezebbnek, a számolási feladatok megoldhatónak mondanám. A csillagászati kérdés valóban meglepő volt, de függvénytábla ismeretével, némi logikával és egy darab képlettel meg lehetett oldani :) Bizakodom :D
13:49
Milyen volt az emelt szintű fizikaérettségi?
Összességében nem volt nehéz, bár volt egy-két nehezebb feladat - mondta az emelt szintű fizikaérettségiről az eduline által megkérdezett végzős középiskolás. A teljes cikket itt olvashatjátok el.
13:16
"Jó feladatsor volt"
„Tematikailag nagyon jó volt az idei középszintű fizikaérettségi, lefedte a középiskolai tananyagot, mind a klasszikus, mind a modern fizikát, ezeknek az aránya is megfelelő volt” – mondta az eduline-nak Pálfalvi László, a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karának egyetemi docense, aki szerint a feladatsor nehézsége a középszintnek felelt meg. A teljes cikket itt olvashatjátok el.
12:16
A középszintű fizikaérettségi második részének nem hivatalos megoldása
12:12
Itt van a középszintű fizikaérettségi első részének nem hivatalos megoldása
11:55
Diákok a fizikaérettségiről
Meglepően egyszerűek voltak az idei középszintű feladatok, ha a fizikaérettségi előtt valaki többször forgatta a függvénytáblázatot, könnyen meg tudta oldani az összeset - mondták az eduline-nak nyilatkozó diákok, akik azt is hozzátették: az idővel nagyon jól kellett gazdálkodni. A teljes cikket itt olvashatjátok.
11:05
Itt vannak az első vélemények a középszintű írásbeliről - még több olvasói véleményt találtok itt
Az első rész könnyebb volt, alapfeladatok voltak. A második feladat már nagyon nehéz volt… túl sok adat, túl sok számítással. Amire az idő is kevés volt. Aztán a harmadik részből az A-t csináltam meg, ott számolni nem kellett, csak józan paraszti ész kellett hozzá. Összegezve nehéz volt…
10:10
Milyen volt a középszintű vizsga?
Várjuk a véleményeket kommentben!
9:45
Még negyedóra
Tizenöt perc van hátra a középszintű fizikavizsgából - azok, akik emelt szinten érettségiznek fizikából, délig írhatják a dolgozatot.
9:20
Ilyen feladatokat kaptak a diákok a középszintű vizsgán
Akkumulátorokról, fonálingáról, a szauna levegőjének hőmérsékletéről, a radioaktív bomlásról és az üvegprizmáról is kaptak feladatot a diákok a középszintű fizikaérettségin - tudta meg az eduline. A teljes cikket itt olvashatjátok el.
8:41
Legális puskák
Függvénytáblázatot és számológépet a közép- és az emelt szintű vizsgára is vihettek. Fontos: csak olyan számológépet használhattok, amely szöveges megoldások tárolására és megjelenítésére nem alkalmas.
8:00
Mit találtok az eduline-on?
Mindent, ami érettségi. Velünk egész nap követhetitek a híreket, beszámolunk a feladatsorok témáiról, tanárokat és diákokat kérdezünk az írásbeliről. A vizsga után megtaláljátok a középszintű érettségi szaktanárok által kidolgozott, nem hivatalos megoldását. Kövessetek minket a Facebookon vagy iratkozzatok fel hírlevelünkre.
7:35
Hányan vizsgáznak fizikából?
Hétfőn délelőtt fizikából középszinten 595 helyszínen 3464 vizsgázó kezdi meg az írásbeli érettségit. Magyar nyelven 584 helyszínen 3405, míg 11 helyszínen 59-en három különböző idegen nyelven (angol, német, spanyol) tesz érettségi vizsgát. Emelt szinten 43 helyszínen 1419-en tesznek írásbeli érettségi vizsgát, ebből hárman angol nyelven, egy diák német nyelven vizsgázik.
7:00
Milyen feladatokra lehet számítani?
Az elmúlt évek középszintű feladatsorait és a megoldásokat itt találjátok.
6:30
Négyórás az emelt szintű írásbeli
Emelt szinten 240 perces az írásbeli, a feladatsor három részből áll. Az első, feleletválasztós kérdéssor 15 kérdést tartalmaz, és 30 pontot ér, a második rész esszéfeladatokból áll - három téma közül kell egyet választani, ezért 23 pontot kaphattok -, a harmadik, összetett feladatokat tartalmazó rész pedig 47 pontot ér, itt mind a négy hosszú feladatot meg kell oldani.
6:00
Milyen a középszintű írásbeli?
Középszinten 120 percetek van a feladatsor megoldására, amellyel összesen 90 pontot szerezhettek. Az első rész egy feleletválasztós kérdéssor, amelyért legfeljebb 40 pontot kaphattok, a második, összetett feladatokat tartalmazó rész pedig 50 pontos.
A két részt egyszerre kapjátok meg. Az első részben 20 kérdés lesz, nagyjából 25-25 százalékban mechanika és elektromágnesesség, 20-20 százalékban hőtan, illetve atom- és magfizika, 10 százalékban gravitáció és csillagászat. A második rész négy hosszú feladatot tartalmaz, ebből hármat kell megoldani, a két utolsó közül ugyanis választhattok.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|