A felvételi nagy kérdése: bekerültök holnap az egyetemre? Szavazzatok!
Már csak egyet kell aludni a felvételi eredményekig: meglesz az álomszak, vagy inkább nem örültök előre? Most elmondhatjátok, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Már csak egyet kell aludni a felvételi eredményekig: meglesz az álomszak, vagy inkább nem örültök előre? Most elmondhatjátok, mit gondoltok a közelgő eredményekről.
Már minden felvételiző nagyon várja az idei ponthatárokat, de vajon milyenek voltak a végleges számok tavaly vagy 2020-ban? Mutatjuk, hogy legyen mihez viszonyítanotok.
Július 21-én, csütörtökön az idei ponthatárhúzással véget ér a 2022-es általános egyetemi felvételi. De hogyan számolják a pontokat, mi dönt arról, hogy a megjelölt szakok közül hol jártok sikerrel? Mutatjuk, a végleges ponthatárok mögött álló algoritmus titkait.
Július 21-én jönnek a ponthatárok, már nem kell olyan sokat várni az eredményekre. Összeszedtük, mit találtok a következő héten nálunk, és mivel készülünk a ponthatárhúzás napján.
Pár nap múlva a ponthatárhúzásokkal véget ér az idei felvételi időszak, azonban most is több feltételnek kell megfelelnetek, hogy bekerülhessetek egyetemre. Nézzétek meg, mindent kipipálhattok-e.
Alig egy hét múlva kiderülnek a 2022-es felvételi végleges ponthatárai, mindenki megtudja, hol kezdheti el az egyetemet szeptembertől. De mi a helyzet akkor, ha minden megjelölt szakra elég (lenne) a pontotok?
Az idei egyetemi felvételiből már csak a matekozás van hátra és a ponthatárhúzás. Mutatjuk, milyen dátumokra kell még figyelnetek.
Ahogy már tavaly is, 2022-ben is 400 pontban határozták meg az előzetes ponthatárok maximumát, azonban a végleges számok ennél magasabbak is lehetnek, megnéztük, mennyivel.
Az érettségik után az egyik legfontosabb kérdés: mikor derül ki, hogy melyik egyetemen tanulhattok szeptembertől? Itt a válasz.
Már nem kell sokat várni a felvételi ponthatárokra, július 21-én mindenki megtudja, bekerült-e a kiválasztott egyetemre. De mit csinálhatnak azok, akiknek sikertelen lesz a felvételi? Mutatjuk, mire számíthattok a pótfelvételiben.
Bár a 2022-es ponthatárok kihirdetéséig még hátravan egy kis idő, már most tudtok kalkulálni, például a minimum- és az előzetes ponthatárok alapján.
Nagyjából augusztus közepére már tényleg vége lesz a 2021-es általános felvételinek, de addig még van néhány fontos határidő, amit érdemes észben tartani.
24 százalékkal többen jelentkeztek a Nemzeti Közszolgálati Egyetemre (NKE) idén, mint egy évvel korábban, a felvételizők 71 százaléka első helyen jelölte meg az intézményt. Végül 1928 jelentkezőnek sikerült bejutnia a képzésekre.
6051 jelentkezőt vett fel a Szegedi Tudományegyetem idén, de a pótfelvételizőkkel, a szakirányú képzések hallgatóival és a külföldi diákokkal együtt több mint nyolcezren kezdhetek szeptemberben az egyetemen.
Este nyolc körül érkeznek a 2021-es felvételi ponthatárai, aki pedig megadta a mobilszámát, sms-t is kap arról, melyik szakra került be. Viszont akkor sem kell aggódnotok, ha csak órákkal később jön az üzenet.
Már csak néhány óra és kiderülnek a 2021-es felvételi ponthatárai. De hány pont kellett az előző években az álom szakotokhoz? Itt megnézhetitek őket.
Ma este minden kiderül, mutatjuk az egész nap menetrendjét - kövessetek minket a legfrissebb infókért.
Ma este nyolckor kiderül, hányan kezdik majd meg szeptemberben az egyetemet, főiskolát. Idén többen felvételiztek a felsőoktatásba, mint egy évvel korábban, de valójában lassan tíz éve 100-110 ezer körül stagnál a jelentkezők száma .
Már csak egyet kell aludni és kiderülnek a ponthatárok. Van már bakancslistátok a nagy izgalom utánra? Mutatunk pár ötletet, amit ne hagyjatok ki, ha bekerültök egyetemre.
Csütörtökön kiderül, melyik egyetemen kezdhetitek el a szorgalmi időszakot. Kíváncsiak vagytok, hogy milyen algoritmus áll a pontszámok mögött? Mutatjuk.