Az emelt szintű matekérettségi feladatsora és a hivatalos megoldások
A középszintű matekérettségi hivatalos megoldása mellett az emelt szintű feladatlapot és javítókulcsot is közzétette...
A középszintű matekérettségi hivatalos megoldása mellett az emelt szintű feladatlapot és javítókulcsot is közzétette...
Nyilvánosságra hozta a keddi matekérettségi feladatsorát és hivatalos megoldókulcsát az Oktatási Hivatal.
Kedden a matekvizsgákkal folytatódik a 2011-es őszi érettségi – a diákok többsége idén is a középszintű feladatsort...
A sík- és térgeometria sokaknak gondot okoz, pedig ezeket a példákat gyakran sorolják az utolsó, egyben legtöbb pontot érő feladatok közé a matekérettségit összeállító szaktanárok.
Az exponenciális egyenletek és a kombinatorikai példák sok diáknak okoznak komoly fejtörést, pedig egy-egy jó megoldás sok pontot hozhat az érettségin. Ezen a héten a 2009-es őszi matekérettségi legnehezebb feladatát oldhatod meg az eduline-nal és a matekmindenkinek.hu-val.
Valószínűségszámítási feladat minden évben szerepel az írásbeli matekérettségin – sokan éppen ettől a témakörtől tartanak a legjobban, az órákon ugyanis viszonylag kevés idő jut a feladatok gyakorlására.
Két és fél hét múlva kezdődik az őszi érettségi időszak - hogy könnyebb legyen a felkészülés, összegyűjtöttük a 2010-es és 2011-es feladatsorokat és megoldókulcsokat.
A hosszú szöveges feladatok sokak számára nehézséget okoznak, pedig egy-egy jó megoldás sok pontot érhet az érettségin. Hogy az október 18-i vizsgán a legjobb formádat tudd hozni, kövesd hétről hétre az eduline és a matekerettsegi.hu közös érettségi-előkészítő sorozatát. Második rész.
Már csak egy hónapod van az őszi matekérettségiig: itt az ideje elővenni a függvénytáblázatot, a vonalzót, a számológépet, és nekikezdeni a gyakorlásnak! Hogy az október 18-i vizsgán a legjobb formádat tudd hozni, az eduline és a matekerettsegi.hu közös érettségi-előkészítő sorozatot indít.
Minden brit diáknak 18 éves koráig kellene matematikát tanulnia, mert a gyenge számolási készségek a gazdaságra is rossz hatással lehetnek - állapította meg egy hétfőn nyilvánosságra hozott brit jelentés.
Huszonkét tanárt tiltottak el a vizsgaszervezési feladatoktól egy algyógyi és egy szászvárosi középiskolában, ahol több mint száztíz diákot zártak ki az érettségiről, mert puskáztak a matematikavizsgán – a csalásról valószínűleg a pedagógusok is tudtak.
Megoldhatatlan matekpéldát kaptak a brit diákok az érettségin – a tesztsort összeállító bizottság elnöke elnézést kért, és megígérte a végzős középiskolásoknak, hogy lejjebb viszik a ponthatárokat.
Több mint 1100 helyszínen tartanak szóbeli és írásbeli érettségi vizsgákat májusban és júniusban: a 142 ezer diák összesen 485 ezer vizsgán vesz részt, ebből 31 ezer emelt-, 454 ezer pedig középszintű. Itt találjátok a közép- és emelt szintű feladatlapokat, valamint a hivatalos megoldásokat.
Nyilvánosságra hozta az Oktatási Hivatal a keddi közép- és emelt szintű matekérettségi feladatlapjait és hivatalos megoldásait.
Statisztikai és térgeometriai feladat is volt az idei középszintű matekérettségi második részében - az eduline-nak nyilatkozó szaktanár szerint a választható feladatok közül a legtöbben valószínűleg a 16-os és a 18-as példát dolgozták ki. Itt nézhetitek át a feladatokat és a szaktanár által javasolt megoldásokat.
Térfogatszámítás, függvények, halmazok és exponenciális egyenlet is szerepel az idei középszintű matekérettségi feladatsorának első részében. Az eduline által megkérdezett szaktanár szerint a feladatsor felét erős általános iskolai tudással is meg lehet oldani.
A matematika írásbelikkel folytatódnak ma reggel 8 órakor a tavaszi érettségi vizsgák. Középszinten 89 ezren, emelt szinten 2900-an vizsgáznak.
Jövő hétfőn a magyar írásbelivel kezdődnek a 2011-es tavaszi érettségi vizsgák: hogy könnyebben ellenőrizhesd, melyik témakört kell még átismételned, összegyűjtöttük a 2010-es középszintű feladatsorokat és megoldásokat magyarból, matematikából és történelemből.
A kamatoskamat-számítás örökzöld téma a matekérettségin - a 2010-es feladatsorban is volt olyan példa, amelyhez a százalékszámításról és a mértani sorozatokról tanult ismereteket is használni kellett.