Közel 70 ezerrel több a kollégiumi jelentkező, mint amennyi férőhely van ma Magyarországon
A kulturális és innovációs miniszter szerint férőhelybővítésre van szükség az egyetemi városokban.
A kulturális és innovációs miniszter szerint férőhelybővítésre van szükség az egyetemi városokban.
Kiknek való a technikum? Kipróbáltuk, hogyan tud egy kollégista rendesen étkezni heti 10 ezer forintból. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Tételezzük fel, hogy hónap vége van. Az ösztöndíjból már nincs sok a számlánkon. Kipróbáltuk, hogy heti 10 ezer forintból mennyire változatosan lehet enni . Azt hiszem nem árulunk zsákbamacskát, ha azt mondjuk, nem volt egyszerű.
Vannak, akik a tanévkezdés első napjaiban azon dolgoztak, hogy lakhatóvá tegyék a gyerekük kollégiumi szobáját.
A szülők most új matracokra gyűjtenek a gyerekeik számára.
Az egyetemi felvételit követően az egyik legfontosabb és vélhetően legnagyobb kihívás a megfelelő lakhatás megtalálása. Összeszedtünk mindent, amit érdemes tudnotok a lakásárakról, a kollégiumi jelentkezésről és arról, milyen megoldások vannak, ha ezek közül egyik sem jön össze.
A legtöbb helyen augusztus elejéig várják az egyetemek a kollégiumaikba való jelentkezést. Bár már a kollégium is egyre drágább, de még így is sokkal megfizethetőbb egy ottani szoba bérlése, mint egy albérlet fenntartása. Mutatjuk az ország legnépszerűbb egyetemeinek kollégiumi díjait.
Mutatjuk, milyen hivatalos iratokat kell beszereznetek, ha albérlet helyett inkább a kollégium mellett döntenétek.
144 férőhelyes és 72 szobás diákszálló épül majd a Villányi útra.
Vége a félévnek, de nem akartok hazaköltözni a nyárra? A legtöbb egyetem a szünetben is biztosít lakhatást a hallgatók számára. Mutatjuk, milyen árakkal kell számolnotok, ha a nyári kollégiumot választjátok.
A kelenföldi Rimaszombati úton lévő épületet korábban kollégiumként használták, most a 6,5 milliárd forintért árulják.
Az idei őszi félévre rekordszámú felvételiző – összesen 126 449 fő - jelentkezett a hazai felsőoktatásba, akik közül végül 94 785-en sikeresen be is kerültek valamilyen képzésre. A tavalyi évhez képest ez a létszám több mint húszezerrel nagyobb. Állami ösztöndíjjal támogatott képzésre 74 484 fő jutott be, míg önköltségesre 20 301 jelentkező.
Valaki halasztana, ha nem talál megfelelő lakhatást, igaz, nem ez az általános az egyetemisták között.
A legtöbb helyen augusztus elejéig várják az egyetemek a kollégiumaikba való jelentkezést. Utánanéztünk, hogyan alakulnak a kollégiumi árak a 2023/24-es tanévben.
Bár a ponthatárok megérkeztek, továbbra sem dőlhettek hátra, hiszen az ügyintézés java még csak most kezdődik. Igyekszünk megkönnyíteni a dolgotokat, ezért most összeszedtük, miket érdemes beszereznetek, ha kollégiumba jelentkeznétek.
Több mint 126 ezer felsőoktatásba készülő diák sorsa dőlt el a ponthatárhúzás éjszakáján, 95 ezren kezdhetnek szeptemberben valamilyen felsőoktatási képzésen. Ezzel együtt elindult a vadászat a minél kedvezőbb lakhatási lehetőségekért. Van, aki kollégiumi férőhelyre hajt, mások lakásbérlésre, esetleg vásárlásra készülnek. Mutatjuk, milyen lehetőségeitek vannak, ha hamarosan ti is költöznétek.
Az ügyintézési időszak végével és a ponthatárhúzás közeledtével egyre többen már azon gondolkodhattok, mi lesz, miután megtudjátok, melyik egyetemre nyertetek felvételt. Az egyik legfontosabb kérdés a lakhatás, legfőképp, ha vidékről a fővárosba, vagy épp ellenkezőleg, a fővárosból vidéki egyetemre mennétek, távol a lakóhelyetektől. A legolcsóbb lehetőség kétség kívül a kollégium, az érvényes jelentkezéshez viszont számos dokumentumra lesz szükségetek, amiket akár lassan el is kezdhettek beszerezni.
Befektetési lehetőségnek sem utolsó, ráadásul az egyetemek vonzerejét is növelné, ha kellő mennyiségű diákspecifikus szálláshely épülne Európában.
A Tanítanék Mozgalomnak köszönhetően most az is értesülhet a mém miatt kirúgott kecskeméti kollégista ügyéről, aki eddig esetleg nem hallott róla.