Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Meddig és hogyan kell leadni a felsőoktatási felvételi jelentkezési lapját? Mi az, amire figyelnetek kell, hogy ne bukjátok el a felvételit? Íme, néhány fontos tudnivaló.
Az e-felvételivel kapcsolatos tudnivalók után jöjjön egy kis útmutató azoknak, akik a hagyományos jelentkezési lapot választják az idei felvételin - bár az eljárás szabályai évek óta nem változtak, még mindig százával érkeznek rosszul vagy hiányosan kitöltött lapok az Oktatási Hivatalba. Összeszedtük a leggyakoribb hibákat, és lépésről lépésre végigvezetünk a jelentkezési lap pontjain.
A határidő előtt egy másodperccel küldte el elektronikus jelentkezési lapját a 2011-es eljárás utolsó felvételizője. Van olyan jelentkező, aki 71 évesen döntött a továbbtanulás mellett, más – a biztonság kedvéért – negyven szakon próbál szerencsét. Az idei csúcstartók.
Fellebbezhet-e az a diák, aki azért nem ért oda az egyik művészeti egyetem felvételi vizsgájára, mert ugyanazon a napon egy másik intézmény alkalmassági tesztjén kellett részt vennie? Elbukhatja-e a felvételit az a végzős középiskolás, aki hibásan töltötte ki a jelentkezési lapot, és mi történik akkor, ha a pluszpontokat érő szociális hátteret nem bizonyítják hiteles dokumentumokkal?
Már kevesebb mint két heted van a jelentkezési lap kitöltésére vagy az e-felvételi elküldésére: hogyan hitelesítheted a kitöltött adatlapot, és mikor csatolhatod a jelentkezéshez a középiskolai év végi jegyeket és az érettségi eredményeket?
A felsőoktatási felvételi szabályai négy éve nem változtak, az Oktatási Hivatalhoz mégis minden évben százával érkeznek hiányosan vagy hibásan kitöltött jelentkezési lapok. Van, aki középiskolája OM-kódját, mások a kiválasztott képzés szakirányát felejtik el megjelölni a lapon, sokan pedig egész egyszerűen nem adják időben postára bizonyítványuk fénymásolatát.
Tudománykommunikációs mesterképzést indít 2011 szeptemberétől az ELTE Természettudományi Kara - jelentette be csütörtökön sajtótájékoztatón Bartholy Judit a kar tudományos dékánhelyettese.
Mikor szerezheted be a felsőoktatási felvételi tájékoztatót? Mi az a regisztrációs levél és az e-felvételi? Meddig adhatod postára a kitöltött jelentkezési lapot? Összegyűjtöttük a legfontosabb határidőket és tudnivalókat a 2011-es felvételi időszakról!