Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A kínai Getu diákjai egy barlangban, a tehetős indonéziaiak bambuszokból, a Fülöp-szigeteki gyerekek pedig műanyag palackokból épített iskolában tanulnak. Van, ahol a furcsa ötletet a kényszer szülte, máshol tudatosan újrahasznosított anyagból építkeznek.
Bezárták Kína egyetlen barlangiskoláját: a Guizhou tartományban lévő Getu település diákjai egy hatalmas barlangban töltötték a tanítási napokat, itt alakították ki ugyanis a furcsa osztálytermet, a menzát és a sportpályát is. A pekingi kormány szerint a furcsa intézmény megszüntetésére azért volt szükség, mert "Kína nem barlanglakó ősemberek országa".
Egészségre káros környezetbe költöztették a budapesti Szent Korona Általános Iskola és Óvoda óvodásait, amikor az intézmény az M3-as autópálya bevezető szakaszának közvetlen közelébe került - állapította meg vizsgálatában Fülöp Sándor, a jövő nemzedékek országgyűlési biztosa.
Egy medve vette be magát az orosz Távol-Kelet Tengermelléki területén Novonyezsino falu iskolájába, és mivel rátámadt az elkergetésére érkezett rendőrre, le kellett lőni.
Több ezer fontos kárt okoztak a nagy-britanniai iskoláknak az elmúlt egy hónapban fémtolvajok – legutóbb egy kenti oktatási intézmény tetőszerkezetét rongálták meg.