Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az egyetemek többsége ismét kötelezővé tette a maszkviselést, miközben sok általános és középiskola is úgy döntött, a járványhelyzet miatt nem tartanak felvételi tájékoztatókat, iskolabejárásokat. Mutatjuk a hét legfontosabb híreit.
Elkezdődtek a tárgyalások a minisztérium és az oktatási szakszervezetek között, az első kör azonban nem volt sikeres. Elindult a keresztféléves felvételi és az őszi érettségi is - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Nyilvánosságra hozta a minisztérium az idei tanév szabályait, és az egyetemek is bejelentették, milyen védelmi intézkedésekkel készülnek az őszi félévre. Jövő héten indul az iskola, összeszedtünk minden fontos dolgot, amit érdemes tudni szeptember előtt - a hét oktatási hírei egy helyen.
Kétnaponta Covid-teszt, iskolai oltópontok, kötelező maszkviselés - kiderült hogy készülnek külföldön az iskolakezdésre. Újabb nemzetközi rangsorra kerültek magyar egyetemek, és szakértők szerint az iskolakezdéssel ismét berobbanhat a járvány. Megint összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Hamarosan kezdődik a tanév, sok helyen azonban még nem is ismerik a diákok leendő tanáraikat. Augusztus közepén például még mindig több száz általános iskolába keresnek tanítót. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
A tanárhiány miatt biztosan komoly problémákkal kell megküzdeniük az iskoláknak ősztől, több országban pedig tervezik a tanévkezdést PCR tesztekkel és maszkokkal. Elhoztuk nektek a hét legfontosabb híreit az oktatásból.
A hét talán legfontosabb eseménye az idei felvételi ponthatárok kihirdetése volt - több mint 100 ezer diák várt az eredményekre, mi pedig mindenről beszámoltunk. Azonban nem csak ennyi történt a héten: összeszedtük a legfontosabb dolgokat.
Oktatási hírekből a héten sem volt hiány: Orbán Viktor miniszterelnök, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára, valamint a Miniszterelnöki Kabinetiroda parlamenti államtitkára is bejelentést tett. Ezeken kívül az Emberi Erőforrások Minisztériuma, valamint több szakmai szervezet is adott ki közleményt, továbbá újabb városnevekkel bővült a vidéki ponthatárvárók listája.
Nyelvvizsgamentesség következményei, diplomások száma, diákolimpiák, tanárhiány és rektorváltás - oktatási hírekből a héten sem volt hiány. Összeszedtük a legfontosabbakat.
Kiderült, melyik a legkülönlegesebb vidéki egyetemi épület, újabb nemzetközi rangsorba kerültek magyar intézmények, idén is lesz nyelvvizsga-amnesztia és jöhetnek a személyes diplomaosztók. Hiába van már nyári szünet, a héten sem maradtunk oktatást érintő bejelentések és fontos események nélkül.
Még mindig nem döntött a kormány a nyelvvizsga-amnesztiával kapcsolatban, megvan, kiket jelölnek az SZFE szenátusába, idén nem marad el a "kalapfeldobás", augusztus végén már nem lehetnek középiskolai gólyatáborok, újabb sikereket értek el a magyar diákok, és tovább folytatódott a Fudan Egyetem ügye. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.
Idén az udvaron tartják meg a "pótballagásokat" a középiskolák, tíz magyar egyetem került fel a világ legjobbjai közé és elmaradt a nagy "csoda", a béremelés után is csak 190 ezer forintot keres majd egy fiatal oktató. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Ballagások, szóbeli érettségi, szakképzési törvény módosítása, nyelvvizsga-mentesség, Fudan Egyetem, pályakezdő fizetések - erről mind-mind szó volt a héten. Mutatjuk az elmúlt hét nap legfontosabb történéseit.
A héten 1200 milliárd forint támogatástól esett el a felsőoktatás, folytatódtak az érettségik és pótnappal számolhatnak azok, akik betegség miatt nem tudtak részt venni az írásbeliken - összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
Kicsivel több mint egy hét és kezdődnek az idei érettségik, ezért már gőzerővel készülünk veletek a vizsgákra. Április 19-én újraindult a jelenléti oktatás az alsós osztályokban, ezzel többen nem értenek egyet. Szintén ezen a napon elindult a tavaszi ügyintézési időszak. Ismét szép eredményeket értek el a THE világrangsorban a magyar egyetemek, és számos versenyben remekeltek a magyar diákok. Összeszedtük a hét legfontosabb történéseit.
A kormány szerint minden készen áll az általános iskolák és az óvodák nyitására, a szakemberek és a diákok ezzel nem igazán értenek egyet. Néhány kivételtől eltekintve idén sem lesznek szóbeli érettségik, bárki leírhatja a véleményét a 2024-től bevezetésre kerülő érettségikről, nyilvánosságra hozták a következő tanév tankönyvjegyzékét. Vizsgálat indult a Szegedi Tudományegyetemen, a felsőoktatási modellváltás visszavonását kérik az MTA köztestületi tagjai. Ez történt a héten.
Két ütemben fogják oltani az oktatásban dolgozókat, április 19-én nyitnak az iskolák, eddig ötszáz önkéntes jelentkezett a kórházakba, hamarosan alig marad állami egyetem az országban, lejárt a Színművészeti 26 oktatójának felmondási ideje. Ezek voltak a hét legfontosabb hírei.
Két és félszeresére nőtt az óvodai felügyeletet kérők száma egy hét alatt, aláírásgyűjtés indult az érettségik megtartásáért, öt európai egyetem veheti át az SZFE százötven hallgatóját, idén online zajlik a középiskolai sorrendmódosítás, megjelentek a 2021-es felvételi statisztikái. Összeszedtük a hét legfontosabb híreit.