Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Az utóbbi években több szabályt is változtattak a felvételivel kapcsolatban, így érthető, ha belezavarodtatok, hogy most éppen milyen kötelező követelmények vannak előírva. Segítünk, nehogy ezen csússzon el a felvételitek.
A vírus mindent átírt, számos rendezvény maradt el, vagy került át az online térbe. Az Educatio kiállítás viszont nem marad el, hanem online lesz látogatható. Megnéztük, hogy milyen lehetőségeitek lesznek ebben a formában.
Ismét egy fontos felvételivel kapcsolatos kérdésre válaszolunk. Honnan lehet tudni, hogy milyen szakmáért, szakképesítésért jár pluszpont a felvételin?
Ha keresztféléves felvételire jelentkeztetek, akkor már csak január 11-ig van lehetőségetek arra, hogy adatot-, illetve dokumentumot pótoljatok, sorrendet módosítsatok, esetleg jelentkezési helyet vonjatok vissza. Ezeket viszont nem szabad az utolsó pillanatra hagyni. Mutatjuk, hogy miért.
Azoknak, akik életükben először találkoznak a felvételi tájékoztatóval és a jelentkezési szabályokkal, gondot okozhat a rövidítések és jelölések megfejtése. Most segítünk egy kicsit a magyarázattal, hogy ne legyen káosz a jelentkezés.
Sokáig szó volt arról, hogy kötelező lenne nyelvvizsgát tenni a felvételihez, de mi a helyzet most? Megnéztük, hogy kell-e nyelvvizsga 2021-ben, ha egyetemre szeretnétek menni.
Mit is jelent pontosan a duális képzés? Milyen kötelezettséggel jár, ha ilyen képzésre jelentkeztek egy "sima" szak helyett, illetve van-e eltérés a jelentkezések menete között? Fontos kérdésekre válaszolunk.
Ha ti is a 2021-es felvételi eljárásban jelentkeztek egyetemre vagy főiskolára, akkor érdemes már most tisztában lennetek azzal, mikor és mennyit kell fizetnetek felvételiért.
Elindult a 2021-es egyetemi felvételi, a pontszámítási szabályok azonban idén sem változnak az előző évhez képest. Most a különböző pluszpontszerzési lehetőségekről olvashattok.
Sokat olvashattok arról, hogy 12 félévig tanulhattok ingyen és ennek mik a feltételei, most azonban azt néztük meg, hogy mit nem kell beleszámolni az államilag támogatott félévekbe.
Nem kell január elejéig várnotok, ha kérdésetek merülne fel vagy technikai problémátok adódna a felvételivel kapcsolatban az ünnepek alatt, a Felvi ügyfélszolgálata ugyanis a karácsonyi-szilveszteri időszakban is üzemel. Fontos azonban, hogy nem a megszokott rend szerint.
A 2021-es keresztféléves felvételin a legtöbb diák az Eötvös Loránd Tudományegyetem Gazdálkodástudományi Intézetébe jelentkezett. Mutatjuk, melyik volt a tíz legnépszerűbb egyetemi kar.
A vírushelyzet számos eseményt meghiúsított, átalakította az oktatást. Idén nincs lehetőség arra sem, hogy a felvételiző diákok ellátogassanak a kiszemelt középiskolák nyílt napjaira. Ma már szinte minden megoldható az online térben, így erre is találtok egy megoldást.
Mennyi idő alatt kell majd megoldanotok a matek feladatlapokat a középiskolai felvételin? Milyen készségeket mérnek fel, illetve használhattok-e segédeszközöket? Most minden fontos kérdést megválaszolunk.
Többen kérdeztétek már a középiskolai felvételivel kapcsolatban, hogy mit történik akkor, ha két jelentkezőnek azonos pontszáma van. Mutatjuk a választ.
Még mindig a hazai képzések a legnépszerűbbek, de a megkérdezettek nagyságrendileg ötöde már külföldi intézményekben képzeli el az alapszakos továbbtanulását - derült ki a Corvinus Egyetem idei nyári felméréséből, amit a 16-20 éves középiskolások körében készítettek.