Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Július 21-én kiderül, hogy melyik egyetemen vagy főiskolán tanulhattok ősztől. De mi a helyzet, ha nem úgy sikerült az érettségi és a felvételi, ahogy terveztétek? Összeszedtünk pár "menekülőutat".
A héten véget ér a felvételi ügyintézés, a következő állomás pedig a ponthatárhúzás lesz. De hogyan tudjátok meg, hol kezdhetitek el az egyetemet szeptembertől, és kik kapnak sms-t? Mutatjuk.
Akkor sem kell megijedni, ha most 0 pontot láttok a felvételi összpontszámotoknál, a háttérben még megy a számolgatás. Mutatjuk, miből állnak össze a pontjaitok.
Nem kell elsőre megijedni, ha megnézitek a felvételi pontjaitokat és 0 pontot láttok valamelyik szak mellett, ugyanis ha valaki 0 pontot lát, annak több oka is lehet.
Gyűlnek a pluszpontok, egyre többen közelednek az utolsó szóbelikhez, úgyhogy hamarosan itt az ideje egy kicsit számolgatni. Mutatjuk, hol nézhetitek meg a korábbi évek ponthatárait.
A legtöbb felvételiző az írásbeli eredményei után nekiállt a matekozásnak: vajon meglesz-e a kiválasztott egyetemi szak? A kérdés azonban nem mindig egyszerű, mutatjuk, mivel kell számolnotok, ha olyan képzésre jelentkeztetek, ahol van előzetes ponthatár.
Idén is 280 a minimumponthatár – aki ennél kevesebb pontot gyűjt, sem állami ösztöndíjas, sem önköltséges formában nem tanulhat alap- vagy osztatlan szakon.
Hamarosan összegyűlnek a felvételipontok, hiszen már csak a szóbelik vannak hátra az érettségikből és már fel lehet tölteni az időközben megszerzett nyelvvizsgákat, versenyeredményeket.
A jelentkezők egyik legfontosabb kérdése, hogy hol lehet nagy verseny a helyekért a felvételin - mutatjuk, mi alapján döntenek az egyetemek a 2022-es felvételiben.
Bár az idei jelentkezési adatokat még nem tudjuk, azokat a ponthatárokat nem szabad elfelejteni, amiket már jóval a végleges ponthatárhúzás előtt ismerünk. Kikre vonatkoznak a minimumpontszámok és kiknek kell előzetesen meghatározott ponthatárokkal számolnia?
Biológia, matematika, kémia - ezekre a természettudományi képzésekre jelentkeztek legtöbben az idei felvételin. De milyenek lettek a ponthatárok? Mutatjuk.
Az előzetes ponthatárokra idén is készültünk, hiszen több népszerű szak esetében volt egyetemtől független limit. Mutatjuk, hogy alakultak a végleges számok az előzetes pontokhoz képest ma este.
Továbbra is a kommunikáció- és médiatudomány a legnépszerűbb társadalomtudományi alapképzés. Mutatjuk, hány ponttal lehetett bekerülni a különböző szakokra.