Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) elnöksége a sajtóból, illetve a kormány hivatalos állásfoglalásából értesült arról, hogy a felsőoktatás egésze az EMMI-től átkerül az ITM-hez.
A felsőoktatásban a hosszú ideje akut problémát jelentő bérkérdés még mindig megoldatlan – olvasható a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének pénteki közleményében.
A kezdő oktatók fizetésének emelését, arányosabb bértábla kialakítását kéri a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete, amely szerint a kormány még inkább átláthatatlanná tette a felsőoktatás irányítását.
Nem ért egyet a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottság (MAB) szerepének csökkentésével és az "egyetem" kategória megszüntetésével a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ), az állam szerepének erősödését azonban jó lépésnek tartják.
Tiltakozik a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezete (FDSZ) az oktatási kormányzat felsőoktatást érintő tervezett megszorításai, az intézmények kényszerintegrációja és megszüntetése ellen - közölte a szervezet elnöke csütörtökön Budapesten.
Tiltakozó nagygyűlést szerveznek oktatási szakszervezetek a felsőoktatási törvénymódosító javaslat ellen. Szerintük ugyanis komoly privatizációs veszélyt hordoz magában a Magyar Bálint volt oktatási miniszter és Sándor Klára liberális képviselő által benyújtott tervezet - mondta Kis Papp László, a Felsőoktatási Dolgozók Szakszervezetének (FDSZ) elnöke pénteken az MTI-nek.