Vicces mondatok a szóbeli vizsgákon
Veletek is előfordult már, hogy valamit nem úgy sikerült megfogalmazni, ahogy szerettétek volna és a mondandótok felkerült az aranyköpések listájára?
Veletek is előfordult már, hogy valamit nem úgy sikerült megfogalmazni, ahogy szerettétek volna és a mondandótok felkerült az aranyköpések listájára?
Vannak olyan dolgok, amiket a tanárok sem mondanak el, nem kötnek a diákok orrára. Bizonyos oktatóknál a tanítás nem munka, hanem életforma.
A kötelező olvasmányok sorsa elég hányattatott, hiszen nem sok diák szereti elolvasni őket, pedig sokszor érdekesebbek, mint hinnétek. Összeszedtünk pár kötelező vagy ajánlott olvasmányt, amik izgalmasabbak, mint gondoltátok volna.
A Jurisich Miklós Gimnázium és Kőszegi Evangélikus Szakgimnázium/Szakközépiskola ötszáz diákja ölelte körbe a kőszegi...
Ezen a héten egy-egy napra lehettek agrárosok, vegyészek és építészek is: sok-sok bulival és programmal kezdődnek a kari hetek.
Ezen a héten tényleg az egyetemistááké lesz a főszerep: zenekarversenyek, közgázos végzősbál és kolinapok várnak rátok.
A hallgatói léthez mindenhol hozzátartoznak a furcsa szokások és beavatási szertartások.
Az érettségi előtt álló fiatalok nagy része továbbtanulna, és fél a munkanélküliségtől - ez derült ki az Európai Ifjúság Kutató (EIKKA) felméréséből.
Lényegében már a középiskola megválasztásával eldől, hogy a diákból diplomás lehet-e, vagyis a szülők társadalmi pozíciójától legalább annyira függ a gyerek jövendő státusa, mint a képességeitől – állapítható meg abból a felmérésből, amelyet szociológushallgatók készítettek érettségi előtt álló budapesti diákok körében.
Folytatjuk múlt héten elindított sorozatunkat, amelyben komoly és kevésbé komoly tanácsokkal látjuk el azokat akik szeptemberben kezdik meg a főiskolát vagy egyetemet, és még nem igazán tudják, hogy miben is fog ez eltérni a középiskolai élettől. Íme, a térkép az egyetem útvesztőihez, legalábbis ahogy mi látjuk.
Egy felmérés szerint a diákok 48%-át éri szóbeli, vagy pszichés erőszak az iskolában. Az adatokból az is kiderült, hogy több ezer fiatal használ drogot, vagy fogyaszt alkoholt – sokan közülük mindössze tíz évesek.
Nyílt napot tart a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola január 5-én, ezzel nyitja meg a középiskolások előtt az új évet. A nyílt napon az érdeklődők mindent megtudhatnak a főiskoláról, a meghirdetett szakoktól kezdve a hallgatói juttatásokon át, a diákélet sajátosságáig.
Mi visz rá valakit, hogy külföldön folytassa egyetemi tanulmányait? Erre a kérdésre nem nehéz választ találnunk. Elég ha a nyelvtanulási lehetőségre, a világlátásra, a jobbnak vélt oktatási rendszerre vagy éppen a külföldi munkavállalás melletti érvekre gondolunk. De vajon tényleg többet nyújt egy külföldi egyetem? Lássuk csak, hogyan vélekedik erről, és az angliai oktatásról a University of Bedfordshire egyik magyar hallgatója.