Ezekre figyeljetek oda, különben bukhatjátok az egyetemi felvételit
Összegyűjtöttük, hogy mikre kell különösen odafigyelni a felvételi jelentkezés során ahhoz, hogy biztosan érvényes legyen a jelentkezésetek az általatok kiválasztott egyetemekre.
Összegyűjtöttük, hogy mikre kell különösen odafigyelni a felvételi jelentkezés során ahhoz, hogy biztosan érvényes legyen a jelentkezésetek az általatok kiválasztott egyetemekre.
Az alkalmassági vizsga egyes szakok felvételijénél elengedhetetlen. Mutatjuk ennek a részleteit.
Ha nem mentek el rá, alkalmassági vizsga nélkül sajnos nem kerülhettek be az egyetemre bizonyos szakokon. Mutatjuk a részleteket.
Májusban és júniusban tartják az alkalmassági vizsgákat az egyetemek és főiskolák. Mutatjuk, mire számíthatnak azok, akiknek erre a vizsgára is készülniük kell.
Megjelent a Quacquarelli Symonds (QS) tudományterületi listája, több magyar egyetem is felkerült a nemzetközi rangsorra - összeszedtük az eredményeket. Hamarosan ráfordulunk az érettségi felkészülésre, elhoztuk a legfontosabb szabályokat és mutatjuk, milyen dátumokra kell figyelnetek a tanév végéig.
A legtöbb egyetemen – a központi szabályok alapján – nem szerveznek felvételi vizsgákat idén sem, de most is lesznek olyan felvételizők, akiknek fel kell készülniük egy külön megmérettetésre. Sőt, az is lehet, hogy a felvételi pontszámuk múlik majd rajta.
A legtöbb szakon a középiskolai eredmények, az érettségi eredmények és a pluszpontok, vagy a korábbi oklevelek számítanak a pontszámításnál, de idén is vannak olyan szakok, ahol lesz alkalmassági vizsga. Itt vannak a szabályok.
Idén is vannak olyan szakok, ahol egészségügyi vizsgálatot vagy pályaalkalmassági vizsgálatot is szerveznek a jelentkezőknek. Ha ezeket kihagyjátok, nem kerülhettek be az adott képzésre, mutatjuk a szabályokat.
Nem kell elsőre megijedni, ha megnézitek a felvételi pontjaitokat és 0 pontot láttok valamelyik szak mellett, ugyanis ha valaki 0 pontot lát, annak több oka is lehet.
Végéhez közeledik az idei érettségi szezon, azonban még most is vannak olyan buktatók a felvételiben, amin elcsúszhat akár az egész jelentkezésetek - ezekre érdemes figyelnetek.
Májusban és júniusban tartják az alkalmassági vizsgákat az egyetemek és főiskolák. Mutatjuk, hogyan kalkulálhatnak azok, akiknek erre a vizsgára is készülniük kell.
A héten elindultak az egyetemi felvételi vizsgák is, ha ti is megjelöltetek olyan képzést, ahol elvárás a külön vizsga, ezeket a dátumokat ne feledjétek.
Ha olyan szakra jelentkeztetek, ahol külön felvételi vagy alkalmassági vizsga is kell, ezeket a dátumokat érdemes felírnotok.
Hamarosan indul az idei felvételi ügyintézési időszaka, mutatjuk, milyen feladataitok lesznek.
Mutatjuk, melyik szakon mikor szervezik meg az alkalmassági vizsgákat idén, és pontosan hogyan zajlanak ezek a felvételik.
Egyes szakokon az egyetemek szervezhetnek egészségügyi vizsgálatot, pályaalkalmassági vizsgálatot, nem magyar állampolgárok számára pedig magyar nyelvi alkalmassági vizsgát – összefoglaló néven alkalmassági vizsgát. Ha ezeket kihagyjátok, nem kerülhettek be az adott képzésre.
Több alap-, osztatlan és mesterszakon alkalmassági vizsgát is szerveznek. Mutatjuk, mikor szervezik meg az idei vizsgákat.
Jelenleg a pótfelvételire leadott jelentkezések feldolgozása zajlik – viszont ha olyan szakra jelentkeztek, ahol alkalmassági vagy gyakorlati vizsgát tartanak, nem jön külön behívó levél.
Jelenleg a jelentkezések feldolgozása zajlik a pótfelvételiben, de sok jelentkezőnek addig sem áll meg az élet.
Van-e bármi teendőtök, ha már tudjátok, hogy nem sikerült az alkalmassági vizsgátok? Újabb fontos kérdésre válaszolunk.