Megszólalt az SZFE: ezek "szervezeti modernizálásból fakadó személyi változások"
Az utóbbi napokban ismét nagy figyelmet kapott a Színház- és Filmművészeti Egyetem, miután az intézmény korábbi rektorát is kizárta a szenátus a doktori tanácsból.
Az utóbbi napokban ismét nagy figyelmet kapott a Színház- és Filmművészeti Egyetem, miután az intézmény korábbi rektorát is kizárta a szenátus a doktori tanácsból.
Már M. Tóth Géza korábbi rektor sem a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) Doktori Tanácsának tagja, amelynek jelenlegi vezetői hétfőn ezzel kapcsolatban levelet írtak a Magyar Felsőoktatási Akkreditációs Bizottságnak (MAB).
Az igazságérzete nem engedi a további munkát, ezért lemondott a tisztségéről a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) Hallgatói Önkormányzatának (HÖK) elnöke.
Jogerős bírósági döntés született arról, hogy Faur Annát, a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) oktatóját jogellenesen rúgták ki.
„Komplex reáltárgyakról” is beszélt Csák János, a kulturális és innovációs miniszteri poszt jelöltje erről az Országgyűlés vállalkozásfejlesztési bizottságában, szerdán. A leendő tárcavezető kitért a modellváltásra is, képviselői kérdésre azt mondta, nem szerepel a tervek között újabb egyetemek modellváltása.
Ukrajnából menekült diákok költöztek be a Színház- és Filmművészeti Egyetem (SZFE) fővárosi, Vas utcai kollégiumába.
Egy pályázó adta be jelentkezését a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektori pozíciójára, Rátóti Zoltán.
Több mint 19 millió forint jött össze a Freeszfe jótékonysági aukcióján, a legnagyobb összegért a Sátántangó eredeti munkakópiája kelt el.
Kiírták a Színház- és Filmművészeti Egyetem rektori pályázatát. Az új rektor öt évig vezetheti majd az egyetemet.
Nem sértette a felsőoktatásiautonómiáját, hogy 2020 novemberében felfüggesztették az oktatást a Színház- és Filmművészeti Egyetemen – így döntött az Alkotmánybíróság (Ab).
Már át is vették a diplomájukat az osztrák partneregyetemeken azok a hallgatók, akik a Freeszfe Emergency Exit nevű „diplomamentő” programjában tanultak.
A most meghozott ítélet szerint a dolgozók sztrájkja a véleménynyilvánítás egy sajátos formája volt, ebben vett részt a kirúgott oktató is.
Jövő héten vehetik át a diplomájukat a német és az osztrák partneregyetemeken azok a hallgatók, akik a Freeszfe Emergency Exit nevű „diplomamentő” programjában tanultak.
A FreeSZFE Egyesületnek adja a Vidnyánszky Attila által szervezett színházi fesztiváltól kapott honoráriuma felét Robert Wilson, a világ egyik legsikeresebb színházi rendezője.
A tanárok évek óta várnak bérrendezésre, talán jövőre megtörténhet a csoda? Mindeközben az általános és középiskolákban elindult, az egyetemek pedig holnap inul a tanév - mutatjuk, milyen szabályokkal készültek az iskolák, és mi várható a felsőoktatásban. Összeszedtük a hét legfontosabb oktatási híreit.
A Freeszfe Egyesület bejelentette, a most távozó 74 hallgató szeptembertől már nem az egyetemen tanul majd.
A CEU tantermeiben tanulhatnak a Freeszfe Egyesület hallgatói, az egyetem emellett kollégiumi szobákat és próbatermet is biztosít nekik. Másképp nem tudnák elkezdeni „első, szabad tanévüket”.
Színház- és Filmművészeti Egyetem jelenlegi vezetésének át kellene gondolnia, kiket hív „önképző szakkörnek”.
Lesz, aki diplomát ad a 2019-ben kezdett filmes évfolyamnak, miután elhagyják a Színház- és Filmművészeti Egyetemet.
Hétvégén derült ki, hogy komplett osztályok hagyják ott a Színház- és Filmművészeti Egyetemet ősztől, az intézmény jelenlegi vezetése még mindig ujjal mutogat.