A világ egyik legaktuálisabb kérdése egy videóban: mikor ér véget a járvány?
Napról napra egyre többen teszik fel a kérdést: vajon meddig kell még várni, hogy minden visszatérjen a megszokott kerékvágásba, mikor ér véget a világjárvány? Erre a kérdésre keresi a választ a TED-Ed egyik zseniális videója.
Csik Veronika
Hétvégén Magyarországon is lazítottak az elmúlt hónapokban hozott szigorításokon. Kinyitottak az éttermek teraszai és ha minden jól megy, hamarosan újra nyitnak a mozik, színházak és elkezdhetünk visszatérni a normális kerékvágásba.
De a kérdés még megválaszolatlan: mikor ér véget a világjárvány? A válasz az országok döntéseitől függ, de a három válaszható út közül melyik a legjobb? A TED egyik 2020-as videója ma már többet mond, mint egy évvel ezelőtt:
Brutálisan magas pontszámok, több száz jelentkező – összegyűjtöttük, hogy melyik elitgimnáziumok tették ki az ideiglenes felvételi jegyzéküket a HVG 2026-os középiskolai rangsorának top10-es listájáról.
Pogácsás Tibor fideszes képviselő néhány nappal ezelőtt tartott kormánybeszédet egy bölcsőde-átadó ünnepségen. Ugyan az OEVB megállapította a jogsértést, bírságot nem szabtak ki.
Az alapképzések közül továbbra is a mérnökinformatikus számít a legnépszerűbbnek, míg mesterszinten az idén először meghirdetett mesterséges intelligencia informatikus szak vonzza a legtöbb jelentkezőt. Mutatjuk, mely műszaki és informatikai képzések iránt a legnagyobb az érdeklődés.
Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz#kulturalisdolgozok#restaurator#kultura#beremeles
Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten.