Vállalkozókról, hallgatóknak szóló vállalkozásfejlesztési kurzusokról és a vállalkozói kultúra terjedését népszerűsítő programokról beszélgettünk Tímár Gigivel, a BGE Budapest LAB igazgatójával.

Miért jött létre a Budapest LAB?

A BGE Budapest LAB missziója, hogy tudásmegosztással segítse a vállalkozói kultúra terjedését. Vagyis azon dolgozunk, hogy minél közelebb hozzuk a vállalkozókról szóló és a vállalkozói léthez szükséges tudást és inspirációt az Egyetem közösségéhez. Gyakorlatban ez azt jelenti, hogy kutatásokat végzünk és koordinálunk, kiemelt figyelmet fordítva arra, hogy az eredmények ne „csak” minőségi tudományos publikációkként jelenjenek meg, hanem a vállalkozók, vállalkozni tervezők számára könnyen használható, praktikus módon is. Ezért olvasmányos cikkekké formáljuk ezeket a saját online magazinunk és a média számára.

Egyetemi szervezetként az edukáció is kiemelten fontos tevékenységünk. Fejlesztünk és kísérletezünk, hogy izgalmas és hatékony módszereket állítsunk az egyetemi vállalkozói készségfejlesztés és vállalkozói hajlandóság növelés szolgálatába. Tartottunk már sokféle képzést a pár órás külső tréningtől az egyhetes intenzív kurzusig.

Hogyan lehet hozzátok kapcsolódni?

Első lépésként olvassátok online magazinunkat és kövessétek a Facebook oldalunkat. Itt hasznos, de könnyed olvasnivalót találtok vállalkozás témában, illetve megtalálhatók aktuális kurzusaink, eseményeink is.

Nagyon szeretjük a különböző rendezvényeket, mert hiszünk a beszélgetés és a kérdések fontosságában. Ezekről sajnos mostanában le kellett mondanunk, de ha az egészségügyi helyzet lehetővé teszi, szeretnénk visszatérni hozzájuk. A StartLAB Vállalkozói Klubon például mögé nézünk a magazinok sikersztorijainak, hogy ne csak izgalmas, hanem praktikus dolgokat is tanulhassanak a résztvevők. A közönség is kérdezhet, így aki eljön, biztos lehet benne, hogy megtudja, ami érdekli az adott sztori kapcsán. Vendégeink voltak már többek között Vágó Réka cipőtervező, a Julius-K9, a Zing Burger, az Oszkár telekocsi és a ChocoMe alapítói.

Egy szuper lehetőség az „Üzleti terv egy hét alatt” intenzív kurzusunk, ahol a résztvevő hallgatók egy hét alatt intenzív csapatmunkában ismerhetik meg és próbálhatják ki a világ két talán legnépszerűbb üzleti tervezési módszertanát.

Miért fontos a vállalkozásfejlesztés?

Egyetemünk számára fontos cél, hogy tudományos és oktatási tevékenységünkben is a társadalom számára direkt módon hasznosítható eredményeket mutassunk fel. 

Kiemelt célunk, hogy a vállalkozói léthez inspirációt és hasznos tudást nyújtsunk a fiataloknak – elsősorban persze BGE-s hallgatóknak. Hosszú távon nemcsak a jövő munkavállalóit kell képeznünk a BGE-n, hanem képessé kell tenni őket arra is, hogy akár saját maguk munkáltatójává váljanak. Ez azért is fontos, mert a jelenleg Egyetemünkön zajló GUESSS nemzetközi kutatás eredményei szerint a magyar fiatalok többsége inkább alkalmazottként dolgozna. Pedig a fiatalok, és különösen az egyetemisták vállalkozási hajlandósága alapvető fontosságú gazdasági és társadalmi hatású ügy.

Nézzetek körül a www.budapestlab.hu oldalon, illetve a BGE-n 2021-ben induló képzésekről Felvételi oldalunkon tájékozódhattok: www.uni-bge.hu/felveteli