Mennyit kereshettek nyáron a gyorséttermekben és drogériákban?
Ma már számtalan diákmunkából lehet válogatni, ha valaki nyáron szeretne dolgozni, de vajon mennyit lehet keresni azokon a helyeken, ahol már régóta alkalmaznak diákokat?
Friss kutatás: inkább külföldön állnának munkába a magyar orvostanhallgatók
Még mindig inkább külföldre terveznek a pályakezdő orvosok, az egyetemi képzésen is akadnak megoldandó problémák.
Friss felmérés: átlagosan 27 évesen költözünk el a szüleinktől
A kitolódó tanulmányi idővel, a munkaerőpiaci lehetőségekkel, valamint anyagi okokkal is magyarázható az, hogy sokan még a húszas és a harmincas éveikben is a szüleikkel élnek. Míg Magyarországon 2005-ben a 18-34 évesek 50 százaléka élt együtt a szüleivel, addig 2019-ben ez az arány már 62 százalékra kúszott fel - derül ki egy friss felmérésből.
Dolgoznátok a nyári szünetben? Ezeken a helyeken érdemes munkát keresgélnetek
Sokan döntenek úgy, hogy a nyári szünetben dolgoznának valamit egy kis extra pénzért. De hol találtok megbízható állást? Íme néhány lehetőség a nyári munkakereséshez.
3+1 gyakori kérdés, amit (majdnem) mindig feltesznek az állásinterjún
Írtatok egy nyerő önéletrajzot, és be is hívtak az állásinterjúra? Most összeszedtünk néhány gyakori kérdést, ami előfordulhat az interjún.
Cél a felvételin olyan szakra bekerülni, amivel később aztán jól is lehet keresni?
Számít-e egy képzési területnél a felvételizőknek, hogy később aztán mennyit lehet vele keresni diplomásként? Mennyire nehéz bekerülni a legnépszerűbbekre? Itt vannak a pontos adatok.
Pályakezdőként kerestek munkát? Ezekre érdemes figyelni
Az álláskeresés folyamata soha nem egyszerű folyamat, főleg ha pályakezdőként vágtok bele. Összeszedtünk néhány fontos információt és tanácsot, ami hasznotokra válhat a keresési folyamatban.
Végzősök! Eddig van időtök munkát találni, ha nem szeretnétek többezer forintot fizetni
Idén tavasszal vagy nyár elején érettségiztetek, diplomáztatok vagy fejeztétek be az OKJ-s tanulmányaitokat? Meddig kell újabb képzést elkezdenetek vagy munkát találnotok, ha nem szeretnétek saját zsebből fizetni az egészségügyi szolgáltatási járulékot, azaz a TB-t? Mutatjuk a részleteket.
Ennyit kereshettek idén a diákmunkával
Nem lesz egyszerű idén nyáron diákmunkát találni, mert a járvány miatt elmaradnak a fesztiválok, így rengeteg munka kiesik.
Magasabb volt az átlagkereset márciusban, mint egy évvel korábban - friss adatok
Most megnézhetitek a Központi Statisztikai Hivatal legfrissebb adatait az átlagkeresetekről. A vizsgált időszakot a koronavírus-járvány gazdasági következményei még csak részben érintették.
A 19 és 29 év közöttiek csupán 31 százaléka tudná legalább fél évig kihúzni a megtakarításaival
A 19 és 29 év közöttiek 55 százaléka rendelkezik megtakarítással - átlagosan 300 ezer forinttal. A legtöbben lakásra és a tanulmányaikra spórolnak - derül ki egy friss felmérésből.
A bölcsészek és a szakképzésben tanulók érzik leginkább bizonytalannak az elhelyezkedésüket a koronavírus miatt
Az IT, technológia területen tanuló vagy dolgozó fiatalok tartják leginkább biztosnak munkakilátásukat a koronavírus-járvány kedvezőtlen munkaerőpiaci hatása ellenére, leginkább a szakképzésben tanuló fiatalok aggódnak, és a bölcsészek érzik magukat leginkább érintettnek - közölte országos reprezentatív felmérésének eredményét a Zyntern.com állásportál szerdán az MTI-vel.
Tízezres nagyságrendben maradtak diákok munka nélkül az elmúlt hónapokban
Az elmúlt hetekben nagyon sok diák veszítette el a munkáját a koronavírus miatt kialakult helyzetben. A legtöbben azért dolgoztak, hogy fizetni tudják az egyetemi tanulmányokat, az albérletet. Mit mondanak a szakemberek?
Pályakezdési tippek: hogyan érdemes pénzről beszélni egy állásinterjún?
A világjárvány sokféle módon befolyásolta a munkaerőpiacot, vannak akik elveszítették a munkájukat és új lehetőségeket kell keresniük és vannak olyanok is, akik most nyelvvizsga nélkül hozzájutnak a bent ragadt diplomájukhoz. Megnéztük hogyan érdemes pénzről tárgyalni egy állásinterjún.
A diákmunkát is veszélybe sodorta a világjárvány
Mi lesz vajon azokkal az egyetemistákkal, akik diákmunkából fedezték az albérlet díját és a tandíjat? Az egyik diákszövetkezet igazgatója beszélt a jelenlegi helyzetről az InfoRádióban.
Mennyit keresnek a pályakezdő diplomások? Itt vannak az adatok
Évente nagyjából ötvenezer hallgató fejezi be tanulmányait a felsőoktatásban. De vajon milyen fizetésekre számíthatnak a pályakezdők? Utánajártunk.
Ennyi pénzt tudnak félretenni a 19 és 29 év közöttiek
Átlagosan 418 ezer forint megtakarításuk van a 19 és 29 év közöttieknek, mégis szoronganak pénzügyeik miatt - derül ki egy friss felmérésből.
3+1 végzetes hiba a motivációs levélben
A motivációs levél műfajával legtöbben az első munkátok megpályázásakor találkoztok majd először, de néhányan már az egyetemi felvételinél sem tudják elkerülni, hogy kísérőlevelet írjatok, ugyanis egyes felsőoktatási intézmények kérhetik, hogy csatoljatok ilyen dokumentumot a jelentkezésetekhez. Éppen ezért, most összegyűjtöttünk néhány gyakori hibát, ami legtöbbször buktató lehet egy motivációs levélben.
Komoly összeget kell fizetnie annak, aki nem tanul tovább: minden a TB-járulékról
A vizsgaidőszak után általában sok egyetemista dönt úgy, hogy szünetelteti, megszakítja, esetleg abbahagyja vagy esti, illetve levelező tagozaton folytatja tanulmányait. Ez azonban nem csak a tanulmányaitokra lehet hatással, hanem befolyásolja a társadalombiztosítási jogállásotokat is. Mutatjuk a szabályokat.
22-25 ezer közötti informatikus hiányzik a piacról: a kormány még több diplomást szeretne
Pedig a kormány számára kiemelten fontos, hogy biztosítsa a jól képzett informatikai szakembereket a magyar munkaerőpiacnak - mondta Solymár Károly Balázs, az Innovációs és Technológiai Minisztérium helyettes államtitkára