Értetlenül nézik a tanárok a tankönyvrendelés új szabályait. Az állami monopóliummal felruházott Könyvtárellátó (Kelló) ebben az évben már nem csomagolja össze a gyerekeknek a tankönyvpakkot, a listán pedig feltűntek olyan könyvek is, amit eddig nem engedélyeztek.
Változás az is, hogy nem előre szedi be a pénzt a Kelló a szülőktől, hanem csak a tankönyvek leszállítása után. Az események legváratlanabb fordulata azonban az, hogy a Kelló honlapján megjelent tankönyvlistán több olyan kiadvány is szerepel, amelyet a Hoffmann Rózsa akkori köznevelési államtitkár által tavaly összeállított „ajánlott” tankönyvek listája nem vonultatott fel – írta a Népszabadság.
Hoffmann Rózsa az állami intézményfenntartó akkori elnökével karöltve az iskoláknak kiküldött egy szűkített tankönyvlistát, amelyen csak az állam által azóta megvásárolt két kiadó könyvei, illetve az állam által fejlesztett kísérleti tankönyvek szerepeltek.
A politikus akkor ezt a listát csak az állami iskoláknak ajánlotta, az egyházi és alapítványi iskoláknak meghagyták a választás szabadságát, ami diszkriminatív intézkedésnek tűnt.
A szűkített könyvlistával számos kiadót hoztak csődközeli helyzetbe, mert ezek a zömmel magyar tulajdonú vállalkozások – a túlélésükért küzdve – az új kerettanterveknek megfelelően átdolgozták kiadványaikat, de mindhiába. Az idén viszont egyes könyvek újra rendelhetők, ami örömteli hír ugyan, de az okát senki nem érti. Egyébiránt a Népszabadság névtelenséget kérő tankönyves forrásai arról számolnak be, hogy az idei tanévre még mindig nem kapták meg munkájukért az illetményüket.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
|