szerző:
Eduline

Nem lett könnyebb a Hipersuli programban résztvevő diákok iskolatáskája, hiába harangozta be Czunyiné Bertalan Judit, hogy ez a jövő iskolája. A táblagépek nem működnek, a tankönyveket nem töltötték fel, így a tankönyveket ugyanúgy meg kellett venni.

Czunyiné Bertalan Judit köznevelésért felelős államtitkár májusban jelentette be, hogy négy vidéki és egy budapesti iskola összesen 15 osztályának 363 diákja kap táblagépeket a Hipersuli digitális oktatási program keretében.

Az érintett diákok szeptembertől már használatba is vették a gépeket, de az egyik érintett iskolában nem igazán működik a program – legalábbis egy szülő ezt állítja. Elmondása szerint bár a táblagépeket megkapták, se a diákok, sem pedig a tanárok nem kaptak megfelelő felkészítést.

A szülő egy zárt Facebook-csoportban arról is beszámolt, hogy egy bemutató órára a tanórák helyett külön készültek a gépek használatából, hogy úgy tűnjön, minden a legnagyobb rendben. Azoknak azonban, akiknek nem működik a táblagépük, azt mondták, be se menjenek az órára, nehogy elrontsák az összképet.

A program májusi sajtóbemutatóján arról is szó volt, hogy a cél többek között az, hogy az 5 kilogrammos táskák helyett a gyerekeknek csak az 1,75 kilós táblagépet kelljen magukkal hordani az iskolába, a tankönyveket ugyanis egy felhőre tölti fel az Oktatási és Fejlesztő Intézet (OFI).

Ez azonban eddig nem valósult meg, így az érintett diákoknak is kötelező volt a hagyományos tankönyveket megvenni.

Kaposi József, az OFI főigazgatója és az államtitkár is elmondta a májusi sajtóeseményen, hogy szeptemberre feláll a nemzeti köznevelési portál, ahonnan elérhetőek lesznek a digitális tankönyvek.

Különösen annak fényében értékelődik fel a Hipersuli digitális program, hogy múlt héten ismerté vált annak a 2012-es PISA-felmérésnek, melyben digitális szövegértésből utolsók lettek a magyar diákok Európában.