Jövő szeptemberben két-két óvodai és általános iskolai csoporttal megkezdődik a tanítás a debreceni nemzetközi iskolában, ahol az építkezéssel párhuzamosan zajlik a nemzetközi oktatási-nevelési program akkreditálása és a tanárok toborzása.
Öreg János igazgató a Cívishírnek azt mondta, az akkreditációs folyamat javában zajlik, a tanárok toborzása ütemterv szerint halad. „Az érdeklődés jelentős, ami azt is jelzi, hogy a tágabb értelemben vett nemzetközi térben Debrecen még nem feltétlenül ismert. A városból és a közvetlen környékről sokan megkeresték az iskolát, ahogy Kelet-Magyarországról, a Partiumból, Erdély más részeiről, Kárpátaljáról, továbbá a Felvidékről szintén volt már kapcsolatfelvétel. De vannak érdeklődök a Közel-Keletről, az Egyesült Államokból vagy Írországból is. Ez utóbbi esetekben általában magyar családok hazatelepülési szándékáról van szó” – mondta, hozzátéve: 2019 szeptemberében két-két óvodai és általános iskolai csoporttal tervezik az indulást, előbbieknél 18, utóbbiak esetében 20 főben maximalizálják a létszámot.
Az igazgató szerint 2020-ban majdnem a teljes hatosztályos általános iskolai képzés elindulhat egy középiskolai első osztállyal együtt. „Az elindulás időszakában a külföldi pedagógusok 60-70 százalékát adják majd a nevelőtestületnek, később 50-50 százalékos megoszlásban gondolkodunk” - mondta.
Öreg János arról is beszélt, az osztálytermekben lesznek iskolapadok, de nem fix hellyel, hanem szabadon variálhatóan. A tanórán nem csak frontális oktatás zajlik majd, hanem csoportos munka is. „Az iskola egész területén lehet tanórát tartani, tehát például elkezdődhet a foglalkozás az osztály saját helyén, aztán folytatódhat akár odakint is. Egymásra szeretnénk jobban odafigyelni. De szó nincs arról, hogy a gyerekek összevissza szaladgálnának, nekik is strukturált rendszerben kell dolgozniuk, csak megélhetik a tanulási élményüket” – magyarázta.
A tanárok toborzásáról azt mondta, komoly felvételi követelményeknek kell megfelelni, „a közel anyanyelvi szintű, szofisztikált angoltudáson túl megfelelő végzettséget, szakmai tapasztalatot, pályaívet kell tudni felmutatni és azt is, hogy az adott tanár mit tud hozzátenni az iskolához a tanórákon kívüli foglalkozások során. Nem kizáró ok, ha valakinek nem az anyanyelve az angol, de például az angol irodalmat anyanyelvi pedagógusok fogják tanítani”.
Döntött a Pallagon felépülő nemzetközi iskola igazgatójáról a debreceni közgyűlés, amely hivatalosan is megalapította az intézményt. Jövő szeptemberben kezdődhet az oktatás a Debreceni Nemzetközi Iskolában, amit már építenek Pallagon. Az oktatás felmenő rendszerben indul majd, pár éven belül akár 500 diák is járhat majd oda - írja a Dehír.