Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Ötoldalas, a korménypárti frakciótagoknak kiküldött ismertetőben próbálja cáfolni a köznevelési törvénnyel kapcsolatos...
Ötoldalas, a korménypárti frakciótagoknak kiküldött ismertetőben próbálja cáfolni a köznevelési törvénnyel kapcsolatos "tévhiteket és szándékos tévinformációkat" a Hoffmann Rózsa vezette oktatási államtitkárság. Az Origo birtokába került dokumentum kommentárjaként az államtitkárság azt is feltüntette, hogy az "nem tartalmazza a Fidesz oktatási kabinetjének álláspontját". Kemény kritkát kapott a közoktatási tervezet a keddi parlamenti vitán - tudósításunkat itt olvashatjátok el.
A felsorolás szerint nem igaz például, hogy az oktatási intézmények fenntartói jogának átvételével a kormány célja a központosítás. A valódi cél az államtitkárság szerint ezzel szemben az "állami felelősség és a hozzá tartozó jogkörök megbillent egyensúlyának helyreállítása". Egy másik pontban azt írja a dokumentum, nem igaz, hogy az állam elveszi az önkormányzatoktól a fenntartói jogokat, illetve hogy az új munkaidő-számítás fokozza a pedagógusok túlterheltségét. A törvénytervezetből szó szerint ugyan valóban nem olvasható ki ilyen, de a részletszabályokból ez következik.
"Nem igaz, hogy a kormány és az Oktatásért Felelős Államtitkárság százával iskolákat akar bezárni, és pedagógusok ezreit akarja elbocsátani" - írja az ötödik pontban az államtitkárság anyaga, annak ellenére, hogy két héttel ezelőtt a teljes magyar sajtót bejárta annak az Ecostat által készített kockázatelemzésnek a híre, amely a köznevelési törvény tervezetének mellékleteként a jogszabály költségvetési vonzatait és társadalmi veszélyeit foglalta össze.
A tanulmány egyebek mellett 633 iskola bezárásával, több mint tízezer pedagógus elbocsátásával és a képzettség nélküli fiatalok arányának megugrásával kalkulál - a tanulmányról szóló cikkünket itt olvashatjátok el.