Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
„Amint megtudom egy regényről, hogy kötelező, elmegy tőle a kedvem” – az Egyesült Államokban tanuló középiskolások...
„Amint megtudom egy regényről, hogy kötelező, elmegy tőle a kedvem” – az Egyesült Államokban tanuló középiskolások összegyűjtötték azokat a regényeket és drámákat, amelyeket szívesen törölnének a kötelező olvasmányok listájáról.
1. Emily Bronte: Üvöltő szelek
Az angol írónő első és egyetlen regénye 1847-ben jelent meg. A diákok többsége túlságosan vontatottnak ítéli a művet, az összetett narráció pedig nehezíti a megértést. „A történetbe ágyazott másik történet miatt olyan a regény, mint az orosz matrjoskababa. Kilencedikben olvastam az Üvöltő szeleket, és utáltam” – írja egy diák az egyik fórumon.
2. Mark Twain: Egy jenki Arthur király udvarában
„Szívből utáltam Mark Twain regényét. Ráadásul a tanárunk sem szerette, ami csak rontott a helyzeten” – számolt be egy diák. A történet egy 19. századi amerikai fiatalemberről szól, aki elájul egy ütéstől, és a 6. századi Angliában, Arthur király udvara közelében ébred föl.
3. Szophoklész: Oidipusz király
Az athéni drámaíró legismertebb művét – ahogyan az ókori klasszikusokat általában – a diákok többsége szintén nem a legkedveltebb olvasmányai között tartja számon. „Valósággal szenvedtem, miközben az ókori tragédiákat olvastam. Bocs, Szophoklész, de így volt” – írja egy diák.
4. Nathaniel Hawthorne: A skarlát betű
A 19. századi amerikai író híres regénye ugyanúgy megosztja fiatalokból álló olvasótáborát, mint a Rómeó és Júlia: valaki vagy nagyon szereti, vagy kifejezetten gyűlöli. A skarlát betű 1850-ben jelent meg, a diákok többségétől leginkább komor hangvétele miatt áll távol.
5. William Golding: A legyek ura
A Nobel-díjas angol író regényét sokan kifejezetten ijesztőnek tartják. „Egyetértek azzal, hogy A legyek ura egy fontos irodalmi mű, de számomra félelmetes volt, és kifejezetten elszomorított, miközben olvastam. Nem éppen a labilis érzelmi világú tinédzsereknek való” – mondta az egyik diák. Milyen regényeket olvasnának szívesen a magyar diákok? Összefoglalónkat itt olvashatod.