Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Egy szolgálati lakásban tanulnak a körösszakáli általános iskola alsó tagozatosai, míg a nyolcvan felsős diáknak egy...
Egy szolgálati lakásban tanulnak a körösszakáli általános iskola alsó tagozatosai, míg a nyolcvan felsős diáknak egy árnyalattal jobb a helyzete, cserépkályhával fűtött ebédlőben vannak iskolaidőben, immár két hete – közölte a Hajdú online csütörtökön. A hírportál helyszíni beszámolója szerint november második hetében az önkormányzat 9,4 millió forintos fizetési hátraléka miatt a gázszolgáltató „kizárta” az iskola épületét a fogyasztásból.
„Egy hét didergés után” egy első emeleti önkormányzati lakásban rendezték be a körösszakáli általános iskola alsó tagozatainak tantermeit. Az elsősök a konyhában üldögélnek, ahol a betűket a konyhaszekrény üvegajtajára ragasztották fel a pedagógusok. A lakásban csaknem negyven kisiskolás zsúfolódik össze, köztük egy mozgássérült tanuló, s egyetlen illemhely áll rendelkezésükre – tudósít a hírportál.
Az ügy kapcsán Samók Gyula, a határ menti hajdú-bihari település független polgármestere elmondta: bár a kormány 2002-ben határozatban vállalta az ország öt román tannyelvű általános iskolája – köztük a körösszakáli – működésének finanszírozását, 2010-ben és 2011-ben az oktatási intézmény működtetésére összesen 48 millió forinttal kevesebb támogatást kapott az önkormányzat. Járt volna, de nincs több pénz abban az alapban, amelyből a mienkkel egyező profilú iskolákat finanszírozzák – fogalmazott a polgármester, hozzátéve: nyár óta, amikortól már látszott a probléma, a köztársasági elnöktől kezdve az ombudsmanokon keresztül a szakminisztereken át a szakállamtitkárokig mindenkivel tárgyaltak, de nem kaptak semmilyen segítséget.
A polgármester fontosnak tartotta megjegyezni, hogy falujának nincs beruházási hitele, továbbá az önhibájukon kívül hátrányos helyzetbe került települések támogatására elkülönített alapból úgy kaptak csupán 2,5 millió forintot, hogy az igényléshez csatolták a szolgáltató 9,4 millió forintos fizetési felszólítását – nyilatkozta Samók Gyula a haon.hu-nak. Októberben a Pest megyei intézményekben zárták el a gázcsapokat – a fűtetlen iskolákról szóló összes cikkünket megtalálod itt.