A külföldi tulajdonú médiabirodalmak bosszújával és a Fidesz-szimpatizáns magánkiadók csalódottságával riogatja a...
A külföldi tulajdonú médiabirodalmak bosszújával és a Fidesz-szimpatizáns magánkiadók csalódottságával riogatja a kormányt az a Nefmi-tanulmány, amely a tankönyvpiac átalakítási lehetőségeit elemzi. Réthelyi Miklós erőforrás-miniszter dolgozata azt állítja, hogy a szektor államosítása rengeteg veszéllyel jár. Az egyeztetéseken még nem szereplő jelentés szerint 2013 elejére hetvenféle új tankönyv 2,8 millió példányának legyártására lesz szükség, hogy az iskolai könyvek illeszkedjenek az új alaptantervhez - írja az Index.
A hírportál információi szerint a kormány hamarosan tárgyal arról, teljesen átszervezzék-e a tankönyvforgalmazás jelenlegi rendszerét. Az évi 16-17 milliárd forintos magyar tankönyvbiznisz logisztikai monopóliumára a Könyvtárellátó Kiemelten Közhasznú Nonprofit Kft.-t jelölte ki a törvény arra hivatkozva, hogy ezzel megakadályozható, hogy magánvállalkozókból álló tankönyvterjesztők újra tankönyvbojkottal fenyegessék az iskolákat, ha nem kapják meg időben a könyvekért járó pénzt.
A 2011 őszén lezajlott huzakodás persze jövőre már egyébként sem fordulhatna elő, hiszen az iskolák állami fenntartásba kerülnek, és a könyvekért a kincstár fizet majd.