Az államtitkár kicsit másképp emlékszik az eltelt évekre.
A kormány százmilliárdokkal növelte az oktatás büdzséjét, másfélszeresére emeli a tanári fizetéseket, "ezért mindenképp kérdés, hogyan lehetséges, hogy a diákok mutatóinak egy része mégis romlik" - mondta a közelmúltban publikált PISA-eredménnyel összefüggésben az Emberi Erőforrások Minisztériuma parlamenti államtitkára a Magyar Hírlap pénteki számában megjelent interjúban. Korábban az Eduline megírta, hogy az érdemi emelés legfeljebb 2017-ben jelentkezhet, idén legfeljebb odaáig jutott a kormány, hogy a korábbi, általuk eszközölt elvonásokat pótolta vissza a tömegtüntetések hatására.
Az államtitkár idén nem állt túl jól a számokkal: év elején, mikor már régen tudni lehetett, hogy az igencsak szűkösre szabott költségbetésű Klik 17 milliárdos adósságot görgetett maga előtt, az Rétvári akkor sem győzte hangsúlyozni, hogy így is a GDP több mint 6 százalékát költjük az oktatásra. - kiderült, igencsak téves állítás volt.
A közelmúltban Rétvári Bence azzal hívta fel magáraa figyelmet, hogy kijelentette, miszerint már az EMMI is 42 ezer az iskolából 16 évesen kiesett diákról tud, az államtitkár szerint nincs veszély, mert logikája szerint saját jövedelmükből élnek - közmunkából.
Bár az EMMI szerint is 42 ezer diák esett ki az iskolából 16 évesen, az államtitkár szerint nincs veszély, mert logikája szerint saját jövedelmükből élnek. Az országgyűlés hétfői ülésén folytatódott az oktatási törvények vitája, ezzel kapcsolatban - a nem szakpolitikus - Rétvári Bence államtitkár megjelenése miatt biztosra lehetett venni, különleges gondolatok is elhangoznak majd az ülésteremben.
Az interjú során az államtitkár elmondta, hogy a következő években csaknem százmilliárd forintot költenek óvodai és bölcsődei férőhelybővítésre.
Az orvosok elvándorlásával kapcsolatban Rétvári Bence jelezte, hogy ötszáz fiatallal több lépett be az idén a rezidensi ösztöndíjprogramba az indulási évhez képest, és nagyjából ennyivel kevesebben is kértek engedélyt a külföldi munkavégzéshez. "Ez tehát radikális csökkenést jelent, vagyis megfordult a 2013-ig növekvő tendencia" - fogalmazott az államtitkár.