A szlovák határhoz közeli, 670 lakosú Göncruszkán megszűnt az állami oktatás, a helyi református gyülekezet azonban úgy döntött, átveszi az államtól az üresen maradt épületet, nyolc éve 16 diákkal újranyitották az iskolát. Ma már több mint 170 gyerek tanul az intézményben - írja a 24.hu.
A 24.hu cikkében az áll, az iskolában a zeneoktatásra nagy hangsúlyt fektetnek, az osztálytermekben beszélgetősarkokat hoztak létre, ahová félre lehet vonulni egyedül vagy többen, a jelképes igazgatói iroda nem több egy folyosóra kitett asztalnál, ami körül a szünetben rohangálnak a gyerekek, és bármikor odaléphetnek az igazgató úrhoz.
A beiskolázásánál mindig figyelnek arra, hogy kerüljön az osztályba telepi környezetből érkező gyerek, fogyatékkal élő, és olyan is, aki a nevelőszülői hálózatból jön, az iskola alapítása előtt hosszan tanulmányoztak iskolákat olyan európai térségekben, amelyek hasonló kihívásokkal küzdenek.
A fejlesztések túlnyomó részét nem állami vagy EU-s pályázatokból fedezik, hanem a mézből. A gyülekezet ugyanis saját méhészetet tart fent, amelyből évente tizenötezer üveg első osztályú méz készül. Apja váratlan halála után, Sohajda megörökölte a 26 méhcsaládot, amelyet a gyülekezetnek adott, hogy majd közösen kitanulják, a mézet meg szépen elosztogatják a nagycsaládosok és idősek között. Ám már az első évben azonban rögtön akkora lett a termés, hogy eladták a fölösleget, ebből a pénzből fedezték az első ösztöndíjprogramot, szerveztek gyerektábort.
Ez a cikk több mint egy éve frissült utoljára, ezért lehetséges, hogy a tartalma már elavult. Használd a cikk alján lévő kulcsszavakat vagy a keresőt a frissebb anyagok eléréséhez. Az elmúlt hat évben majdnem a duplájára, 112 500-ról több mint 204 ezerre nőtt az egyházi iskolákban tanuló diákok száma - írja pénteki számában a Magyar Nemzet.