szerző:
Eduline

Nem csak a - Hoffmann Rózsa állítása szerint - 800 ezer forintot kereső iskolaigazgatók járnak rosszul a szeptember...

Nem csak a - Hoffmann Rózsa állítása szerint - 800 ezer forintot kereső iskolaigazgatók járnak rosszul a szeptember 1-jén bevezetésre kerülő pedagógus-életpályamodellel: akár 30 ezer forinttal is csökkenhet az egyetemet végzett, szakvizsgázott tanárok és a rendszeresen túlórázó pedagógusok bére, ráadásul elvesztik az önkormányzattól kapott támogatásokat is -írja a hvg.hu.

A parlament kedden szavazta meg a köznevelési törvény módosítását, amely alapján a pedagógus-életpályamodell és a béremelés szeptembertől kiterjed majd a köznevelési intézményekben pedagógus munkakörben foglalkoztatott valamennyi munkavállalóra, ugyanakkor az eredetileg tervezett béremelésnek csak a hatvan százalékát kapják meg az érintettek. Nő a tanárok kötelező óraszáma, a túlóradíjakat pedig eltörlik. A béremelésről szóló összes cikkünket itt találjátok.

A szavazást megelőző parlamenti vitában kormánypárti képviselők szerették volna elérni, legyen garancia a törvényben arra, hogy senkinek nem csökkenhet a bére, de a kormány ezt elutasította, a képviselők pedig meghátráltak. Hoffmann elismerte, hogy a bérfejlesztésnek lesznek vesztesei, úgy fogalamzott, "csak" 4500 pedagógusnak csökkenhet a fizetése.

Az egyik, a portálnak nyilatkozó középiskolai tanárnak egyetemi végzettsége és szakvizsgája is van, 35 éve van a pályán. Alapbére jelenleg bruttó 252 405 forint. Ez az új bértáblán bruttó 304 996 forintra nő, ami igen jelentős, bruttó 52 ezres emelkedés. A különböző pótlékokkal és némi túlórával együtt azonban a tanár teljes bruttó bére jelenleg 361 055 forint (ehhez jöhetnek még alkalmi helyettesítések), ami szeptember 1. után viszont valószínűleg csak 330 368 forint lesz. A teljes cikket a hvg.hu-n olvashatjátok el.